V královské kubatuře Super Buggy se dvaasedmdesátiletý Kladeňák o vous protlačil do finále, kde dojel na krásné deváté příčce! Podruhé zasáhl do seriálu druhý kladenský borec – Jaromír Štětina, jenž mezi pětadvaceti auty dosáhl na solidní čtrnácté místo.


Hoškovi se moc pěkně jelo už na poslední republice v Dolním Bousově. Na Moravě na to navázal. 


„Všechny úpravy na autě se osvědčily,“ pochvaloval si a litoval, že se finále jelo na přerovském okruhu po dešti, přičemž stopa sice oschla, prostor startu však byl jedno velké bahniště. „Šel jsem z poslední lajny a dostal do obličeje takovou cejchu, že jsem nic neviděl a odjel poslední. Přesto jsem byl celkově spokojený,“ uvedl Hošek.


Jeho kolega Štětina si společně se staronovou partou mechaniků závod užíval. „Po třech letech mi auto fungovalo, až jsem s ním neuměl jet,“ usmíval se.
V poslední rozjížďce zvolil na rozbahněnou trať špatné obutí a místo, aby si dojel pro pohodový postup do semifinále, šel do něj až jako poslední.


Do konce seriálu zbývají ještě tři závody. Tento víkend se pojede v maďarském Nyiradu. Dosud dosáhlo na body rovných čtyřicet závodníků, přičemž Hošek je průběžné šestnáctý a Štětina třiatřicátý. Pořadí vévodí obhájce titulu Němec Stubbe, nejlepší Čech Jakub Kubíček z Rakovníku je šestý.