"Kdyby to byl fotbal, tak to bylo na remízu. Vyhrál šťastnější," povzdechl si druhý trenér Orlů Tomáš Samsely a ocenil nezměrnou bojovnost svého týmu, který nejednou dokázal vymazat slibný náskok soupeře a sám měl několik možností vyhrát minimálně ještě jeden set.

"Měli jsme k tomu blízko. Musíme to ale být my, kdo tlačí a soupeře dorazí. Nemůžeme čekat na jeho chybu," dodal s tím, že na straně Orlů je viditelné velké zlepšení oproti začátku sezony. 

Vyrovnaný první set rozhodl až jeho závěr. Kladno při kvalitním servisu Kraffera blokem a pak útokem kapitána Zajíčka získalo dvoubodový náskok a na první pokus set ukončilo.

V druhé části si hosté vypracovali šestibodový náskok. Orli se však opět při servisu Kraffera vrátili do hry a nakonec měli i první setbol. Nevyužilo ho, zatímco jeho protivník svůj druhý ano.

Třetí set měl rovněž vyrovnanou koncovku. Kladno mělo těsný náskok (23:22), Odolka ale esem otočila a hned šťastným bodem kapitána Hladíka sadu na první pokus ukončila.    

V posledním setu prokázalo Kladno srdce bojovníků. Prohrávalo už 18:23, přesto si vypracovalo čtyři možnosti set ukončit. V nesmírně dramatické koncovce dokázalo odvrátit devět mečbolů, aby nejdramatičtější a nejdelší set aktuálního ročníku extraligy prohrálo  poměrem 35:37.

Orly teď čeká těžký dvojboj. V pátek hostí Karlovarsko a v sobotu jedou do Českých Budějovic.

Kladno - Odolena Voda 1:3.

Sety: 22, -24, -23, -35. Esa: 15:7. Bloky: 10:15. Čas: 140 minut 

Kladno: Křesťan (20), Zajíček (16), Hýský (17), Kraffer (11), Kyjanica (11), Fortuník (1), libero Kunc. Střídal: Mikulenka J., Palgut.