Přebor ČR / Pohár AČR startuje třetím dílem tohoto sedmidílného seriálu a doplněn bude - jak je v poslední době ve Slaném tradicí - o mistrovské klání juniorů v kubatuře do 125 ccm.

Na startu přeborového mítinku se představí prozatím vedoucí jezdec seriálu Jan Macek z AK PD Kopřivnice, dále po jeho boku se na startovní rošť postaví celá řada nadějných juniorů jako Jaroslav Vaníček, Jan Jeníček, Matěj Frýza nebo loňský přeborník Matouš Kameník.

Přeboru ČR se pravidelně zúčastňuje i velezkušený Jaroslav Petrák s AMK ZP Pardubice, nebo jeho klubový kolega a reprezentant Hynek Štichauer.

Domácí slánský AK vyšle do závodu stále se lepšícího Bruna Belana, který se v domácím prostředí bude chtít prezentovat bojovným výkonem. Druhým slánským zástupcem je Daniel Halamka.

Mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze bude součástí hlavního závodu a slánský klub nominoval do mítinku vedoucího jezdce průběžného pořadí a loňského mistra ČR v této kubatuře Karla Průšu, kterému budou sekundovat stále se lepšící Jakub Hejkal, ostře jezdící Matěj Tůma, který je po sobotním pádu v Mariánských Lázních v pořádku, a ani Štěpánka Nyklová. Ta v letošní sezoně sedlá elektrický motocykl a bude chtít útočit na stupně vítězů.

Do ochozů slánského plochodrážního stadionu co nejsrdečněji zve pořadatel Autoklub v AČR Slaný.

Antonín VILDE