Eliška Davidová startovala se svou kolegyní z posledních let Sárou Olivovou. Japonské dvojici Futami - Hasegawa sebraly set, na vítězství to bylo ovšem málo, prohrály 1:2 (-14; 21; -11). "Jsme zklamané, nepředvedly jsme top výkon, který by nám zajistil postup," řekla Eliška Davidová pro web Českého volejbalového svazu.

její mladší bratr Jakub Gála měl s Davidem Kufou k výhře ještě blíž. nad Američany Mayerem a Crabbem vyhráli napínavý první set 27:25, ale ve druhém setu se Američané zlepšili a zvládli i tiebreak. Jakub Gála si i tak pochvaloval atmosféru ostravského zápasu. "Každý český tým se chce na domácím světovém turnaji ukázat, v tomto ohledu je to trošku jako závazek pro české páry, aby se ukázaly před vlastními fanoušky," řekl.

Bronz z Ládví

Ještě před Ostravou se odehrál velký turnaj v pražském Beachklubu Ládví - první letošní beachvolejbalový Super Cup. Turnaj, který byl pro české reprezentanty přípravou na Ostravu. Vidět byla i hlavně Eliška Davidová, která společně s Terezou Pluhařovou obsadily třetí příčku. Zastavila je až v semifinále známá dvojice reprezentantek Kolocová - Kvapilová, ty ovšem ve finále nestačily na Bonnerovou a Nakládalovou.