A nyní se po pěti letech chystá další jejich souboj, byť exhibiční. Oba se postaví do koulařského sektoru v rámci akce Atletika pro děti, která zakončí letošní ročník v pátek v Kladně na Sletišti.

A nebude to souboj ledajaký. Spolu s nimi změří síly původem vícebojařka a nyní oštěpařka Barbora Špotáková, jež se po mateřské pauze teprve minulý týden na mítinku v Domažlicích vrátila k závodění, ženskou dvojici doplní česká rekordmanka v sedmiboji Eliška Klučinová, sedmá žena z MS v Moskvě.

"Potvrdila jsem si v Domažlicích, že jsem na tom dobře, tak jsem zvědavá, jaké to bude s koulí," zmínila dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková, maminka čtyřměsíčního syna Janka, výkon 62,33 metru z minulého pátku. Koulí naposledy vrhala loni v září na sedmiboji v Talence (13,42).

A exhibiční souboj to bude nanejvýš spravedlivý. Rozhodčí jim totiž budou dělat dva mistři světa z letošního šampionátu v Moskvě a vítězové Diamantové ligy - letos neporažená překážkářka Zuzana Hejnová, která se v těchto dnech vrátila z dovolené na Srílance, a oštěpař Vítězslav Veselý.

Špotáková je v tréninku a chystá se naplno vrátit v příští sezoně. "První velké soustředění mě čeká před Vánoci na Kanárských ostrovech, ale je jasné, že to budu muset všechno přizpůsobit Jankovi. Musím se pořádně naučit organizovat si čas," řekla oštěpařka.

Doprovodný celodenní desetiboj Klubu sportovních novinářů na Sletišti absolvuje také Vavřinec Hradilek, čerstvý mistr světa ve vodním slalomu z víkendového šampionátu v Praze. Na místě bude i olympijský vítěz z Londýna v moderním pětiboji David Svoboda.

Atletika pro děti v Kladně začíná v pátek v 15:00, exhibice bude o půl hodiny později. Potom se všichni sportovci, kteří mají v součtu čtyři zlaté olympijské medaile a osm titulů mistrů světa, zúčastní autogramiády.        Tibor Alfoldi