"Výsledek je lepší, než předvedená hra," uznal kapitán vítězů Adam Zajíček, jehož tým díky vyššímu počtu vítězství vystřídal v čele tabulky České Budějovice, které podlehly Liberci 2:3.

Hosté přijeli bez nemocného trenéra Romana Macka, Valachy tak vedl v utkání jeho asistent Přemysl Obdržálek.

"Utkání jsem nezvládli na přihrávce. Soupeř nás zatlačil na podání a v určitých chvílích měl štěstí. O utkání rozhodla koncovka prvního setu. Pak už bylo Kladno lepší," prohlásil.

Vývoj úvodní sady otočily první dva úspěšné bloky domácích za stavu 19:20.

Trenér Milan Fortuník si pochvaloval, že od druhého setu začali dobře podávat takticky. "Na hřišti to hned bylo vidět. Jsem rád za tři body," řekl.

Kapitán Zlína Pavel Kolář podotkl, že přijeli v trošku improvizované sestavě. "To se také projevilo. Soupeř byl lepší a podle toho vypadá výsledek. Štěstí přálo připraveným," uvedl zlínský univerzál.

Jeho protějšek Zajíček mínil, že výkon jeho týmu byl neslaný nemastný.

"Zlín nám to místy ulehčoval. Myslím, že kdyby byli zdraví, tak by nám víc škodili," řekl a dodal, že s takovým výkonem by v neděli v semifinále Final four Českého poháru ve Svitavách proti Liberci rychle jeli domů.

Valaši mohli cestu za třemi body Kladnu ještě zkomplikovat. Lépe jim totiž vyšel začátek poslední části. "Šance sice žila, ale za stavu 0:2 se proti silnému soupeři těžko otáčí," uzavřel Obdržálek.

Hosty utkání byl středočeští záchranáři. Domácí proto nastoupili v netradičních oranžových dresech.  

Kladno - Zlín 3:0.
Sety: 23, 20, 17. Čas: 82 minut. Diváci:500.
Kladno: West (1), Zajíček (4), Hýský (1), Šulista (11), Gromadowski (15), Sobotka (4), libero Moník. Střídali: Konečný (8), Trojan (1), Fortuník (1), Bouza.