Kapitán poražených Adam Zajíček byl po utkání pochopitelně zklamaný.

„Po dvou prohraných setech jsme se zvedli a sahali jsme po vítězství, které nebylo daleko. Pokazili jsme však sedm servisů, a to se v tie breaku nesmí stávat," posteskl si kladenský blokař, jehož tým byl v pátém setu neustále pod tlakem a sám neměl ani jednu možnost utkání ukončit.

Naopak stále čelil konci zápasu.

Liberec vyhrál první dva sety. „Hrál velmi dobře, koncentrovaně bez šňůry chyb. My se snažili, ale nešlo to, protože hrál výborně," uznal Zajíček. Jeho tým pak vstal z mrtvých a zápas vyrovnal. „Co fungovalo jim dva sety, začalo fungovat nám. Tie break byl ruská ruleta," uzavřel kapitán Kladna.


Kouč obhájců titulu Michal Nekola prohlásil, že během utkání nezestárl.

„Naopak jsem omládl, mám strašnou radost," usmíval se a dodal, že se hrál výborný volejbal. „My jsme dva sety domácí tlačili servisem, pak oni nás. Tie break je vabank. Byl to neuvěřitelný, pro diváky fantastický sport se šťastným koncem pro nás. Bylo to opravdu o tom, komu vyjdou jeden dva míče," řekl Nekola a smekl před Kladnem za to, jak odolávalo mečbolům.

Ocenil i své svěřence, kteří se po dvou prohraných setech zvedli.

Kladno – Liberec 2:3.
Sety: -23, -19, 17, 21, – 19. Čas: 131 minut. Diváci: 600.
Kladno: van Haarlem (5), Hietanen (16), Hýský (13), Křesťan (30), Zajíček (11), Trojan (5), libero Sparidans. Střídali: Lenc, Dillien.