Karlovy Vary – Kladno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Dlouho to vypadalo z Kladeňáky moc dobře. V první třetině se nedostali pod obávaný nápor domácí Energie a vysmýkl se jim pouze Pech, jehož sólo Kopřiva bravurně lapil. To už ale Středočeši vedli. Rudovského sice vychytal Mensator, jenže hned při dalším střídání ve 12. minutě Patera zavařil karlovarskou obranu a Diviš šikovně otevřel skóre – 0:1!

Ve druhé třetině se Buldoci několikrát bránili v oslabení, ale skvěle a moc do šancí Varské nepouštěli. Naopak mohli pojistit vedení, když Patera vylákal Mensatora, předložil puk před odkrytou klec Kuchlerovi, ovšem kladenský bojovníček nepovedenou ranou trefil pouze tyčku! "byl to asi rozhodující momet utkání, Patera mu skvěle přihrál a on netrefil prázdnou bránu," rmoutil se kouč Kladna Zdeněk Müller.

Trest přišel ve třetí části, kterou sice Kladno začalo sympaticky, ale pak neuhlídal Štěpánek reprezentanta Kumstáta, byl vyloučen a přesilovku využil v 51. minutě chytrou ranou obránce Duben.

Aby toho nebylo pro Kladeňáky málo, za pouhých 51 vteřin pálil na Kopřivu, jenž předtím dostal za špatné vyhození 2 minuty, Grof a jeho pokus mistrně sklepl Kraft – 2:1.

Bleskový karlovarský obrat zasvavil hostující obrátky a svěřenci trenéra Müllera se už k vážnější akci vedoucí k vyrovnání nedostali. Naopak v poslední minutě ještě inkasovali z hole Němce.

“Co nám bylo platné, že jsme byli dvě třetiny lepší. Nedali jsme šance, promarnili přesilovky a ty naopak domácím v rozhodující fázi vyšly,“ konstatoval Zdeněk Müller. Podle něj se bude bojovat do posledního kola. „Vypadá to tak, výsledky ostatních nám moc nepomohly.“

Branky: 51. Duben (Mil. Procházka), 52. Kraft (Grof) - 12. Diviš (Patera). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Diváci: 3420.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Brňák, Mudroch, Němec, Prošek, Schmidt - Pech, Kuběna, Košťál, Kraft, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Polák, Procházka, Skladaný, Bílek.

Kladno: Kopříva - Nadášdi, Hájek, Trončinský, Štěpánek, Ševc, Šmach - Diviš, Patera, Procházka, Tomako, Nedvěd, Kuchler, Horna, Kalla, Bělohlav, Rudivský, Čurilla, Frolík

V neděli doma se Slavií. Zase půjde o moc

Hned zítra hokejová extraliga pokračuje. Kladno se představí doma proti silnému výběru Slavie (17.30). Pražané v sezoně v Kladně vyhráli 3:0, pak ještě doma 5:3, ale naposledy Kladno vyválčilo v Sazka areně vítězství 3:1. Sestava Kladna se oproti zápasu ve Varech asi nezmění. "Orct, Pavlas ani Gardoň v pořádku nebudou, nastoupíme zřejmě stejně jako v pátek," řekl trenér Zdeněk Müller, jehož svěřenci - pokud chtějí mít i dál vše ve svých rukách, musí Slavii porazit.