Oproti minulosti nejsou na trati, která je vedená areálem plochodrážního stánku, žádné změny. „Trasa je z tribuny přehledná. Diváci vidí víc jak polovinu závodu. Jezdce tradičně prověří těžké schody a jeden náročný výběh,“ uvedl šéf organizačního výboru Karel Svoboda.

„Sice je nevlídno, ale trať má pevný podklad, takže i kdyby zapršelo, závodníci by se neměli topit v bahně,“ pokračoval. „Horší by to bylo s mlhou, jaká na Slané v posledních dnech dosedla. Závod by sice neměla ovlivnit, ale diváci by toho moc neviděli,“ krčil rameny.

Přihlášeni jsou lídři průběžného pořadí Toi Toi Cupu Adam Ťoupalík ze stáje Elkov Kasper a Kristýna Zemanová. Dvacetiletá jezdkyně týmu Brilon Racing MB obhajuje loňské prvenství. Jestli se na startu objeví česká jednička a vítěz minulého závodu Michal Boroš bylo nejisté.

„Startovku moc neřeším, jen jsem slyšel, že nedorazí. Ale netuším, jak to s ním je. Nemluvil jsme spolu. Vím jen, že měli zájem přijet i někteří cizinci, ale jsme čtvrt milionu korun v mínusu, takže jsme jim nemohli nabídnout žádné peníze,“ konstatoval.