V rámci posledního velkého závodu tohoto roku se bude poprvé prodávat nově vydaná knižní publikace mapující kompletní historii slánské ploché dráhy nazvaná Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem. Napsali ji Antonínové Vilde a Škach, a protože první je šéfem klubu a velkým srdcařem, a druhý top novinářem české plošiny, kvalita je garantována.

Také proto dorazí na stadion někteří bývalí jezdci jako Miroslav Rosůlek, Karel Voborník, Josef Rybář, René Juna, Václav Buranda, Milan Matoušek a další. Ti se zúčastní autogramiády této knihy. Účast rovněž přislíbil také nejlepší český plochodrážník historie, držitel čtyř světových medailí a pětinásobný vítěz Zlaté přilby Jiří Štancl.

Při slavnostním nástupu jezdců pokřtí publikaci starosta Královského města Slaný Martin Hrabánek.

Průša má po dramatu zlato

V Divišově v sobotu 30.září byly zakončeny tři letošní šampionáty juniorů - jednotlivců. Radost putovala také do Slaného díky Karlu Průšovi a jeho stáji. Průša opanoval po dramatickém závěru mistrovství ČR juniorů v kategorii do 125 ccm, když ve finálové jízdě dokázal porazit svého velkého konkurenta Petra Marka s pražské Markéty.

Barvy slánského AK v Divišově reprezentovali také Štěpánka Nyklová a Jakub Hejkal. Jediná dívka ve startovním poli obsadila třetí místo a to si v šestidílném seriálu zajistila i v celkovém pořadí. Nováček letošní sezony Jakub Hejkal zasáhl pouze do posledních dvou mítinků, v Divišově obsadil sedmou pozici a celkově je klasifikován na osmé příčce.