Jedním z důvodů, proč bude Slaný dějištěm zmíněného podniku je podle ředitele závodu Karla Svobody, že zmíněná slánská společnost podporuje ve městě cykloklub a cyklokroužek.

Pořadatelé nasměrovali pohárový závod do lokality plochodrážního stadionu, byť by se třeba Na Hájích našel zajímavější terén. Na stadionu ale budou mít diváci z tribuny lepší přehled.

„Tři čtvrtiny okruhu povedou po areálu ploché dráhy, aby byl závod pro diváky atraktivnější," přiblížil Svoboda a dodal, že vstupně bude dobrovolné a výtěžek půjde na podporu uvedeného cyklokroužku.

Pokud by pohárový závod přilákal tři sta čtyři sta diváků, byl by Svoboda spokojený.

Jelikož ve Slaném půjde o hodně, neměli by diváci zůstat doma. Například v poháru sice vede Tomáš Paprstka (Kolín) před Vojtěchem Niplem (Znojmo) a Vladimírem Kyzivátem (Ml. Boleslav), stačí však jeden defekt a lídr se může před posledním závodem v Lošticích propadnout mimo pořadí na bedně!

Ještě zajímavější to bude v ostatních kategoriích, kde se bude bojovat bez možnosti nápravy v dalším závodě rovnou mistrovské české tituly!

Skvělou a napínavou podívanou slibuje závod žen, na jehož startu budou tři výtečné cyklokrosařky. O nejvyšší poctu se budou prát účastnice letošního Světového poháru: Pavla Havlíková (belgická stáj Telenet Fidea), Martina Mikulášková (Louny) a Nikola Nosková (Jablonec n. N.).

Zajímavé bude sledovat i obrovský talent českého cyklokrosu, neporaženého juniora Adama Ťoupalíka.

Atraktivitě cyklokrosových podniků přidává počasí, na kterém hodně záleží. Jezdci jsou zvyklý na sucho, led, sníh i bláto, pro pohodlí diváků by ale bylo lepší slibované slunce. Zajímavosti závodu by spíš přál náročný terén.

Podle cyklokrosařského odborníka Petra Baloga bude sobotní slánský podnik Českého poháru a MČR i přes slibované slunce a plus tři stupně Celsia, zajímavý. Trať rozhodně nebude podle jeho názoru suchá a navíc povede a v nakloněné rovině, což jsou pro cyklisty technicky náročné pasáže.

Délka okruhu v areálu slánského plochodrážního stadionu je 2600 m a vede po trávě, štěrku a asfaltu. Přes zmíněné šikmé plochy je její profil spíš rovinatý. 

Časový harmonogram

10.00: ČP a MČR žáci, kadetky
10.45: ČP a MČR kadeti
11.45: ČP a MČR junioři
13.00: ČP a MČR ženy a juniorky
14.30: ČP muži Elite a U23