Kromě atraktivních zápasů, v nichž se představí například mistr České republiky v thaiboxu Petr Kuliš, mistr České republiky v kickboxu Pavel Muller či vicemistryně euroligy v thaiboxu Alexandra Jursová, se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní program. Vystoupí skupina T.M.A., krásné Chilli Cheerleaders, na příchozí čekají také vystoupení závodního aerobiku a předzápasy. Večerem bude provázet moderátor Michal Frašba.

Vrcholem akce je zápas nyní už Slaňáka, dvaatřicetiletého Maria Jarkase. Několikanásobný mistr České republiky v čínském boxu, mistr České republiky v kickboxu a několikanásobný vítěz Czech open měl dlouhou zápasnickou pauzu. Čtyři roky se Mario věnoval pouze trénování svých svěřenců a nyní se vrací do ringu.

Proč se rozhodl znovu začít zápasit? Jaká byla příprava a co bylo nejtěžší? Na to Kladenskému deníku odpovídal Mario Jarkas.

Proč u vás vznikla čtyřletá pauza?
Začal jsem se věnovat svým svěřencům, kteří teď jsou stejně dobří, ne-li lepší než já. Taky jsem začal být líný. Naplňovalo mě věnovat se klukům. Trénovat je a do toho se sám připravovat na zápasy je těžké.

Jak moc těžké bylo po pauze se zase vracet zpět?
Abych řekl pravdu, bylo to hodně těžké a sám do teď nevím, jestli jsem na zápas připravený.

Jak se s takovým pocitem vstupuje do ringu?
Po psychické stránce nic moc.

Co pro vás bylo nejtěžší?
Trénovat se svými svěřenci a držet s nimi krok. Naštěstí mi k návratu pomáhala spousta lidí. Chtěl bych poděkovat Honzovi Sojkovi, Radkovi Heřmanovi a lidem z TCB gymu. Také klukům z SKS Areny Kladno a Hakim gymu Kladno.

Musel jste upravit také jídelníček?
Jídlo mám pořád stejné, jen jsem se mnohem více hýbal a to byl největší problém.

Jaký cvik nemáte rád?
Nejvíc nemám rád angličáky. Jsem z nich vždycky vyřízený.

Kdo je váš soupeř?
Jeho přezdívka je Pitbul, má za sebou čtrnáct zápasů a vypadá nepříjemně.

Jakou si na něj chystáte taktiku?
Chtěl bych hodně klinčovat, ale nevím, zda mi vyjde.

Celý rozhovor s Mariem Jarkasem sui můžete přečist ve čtvrtečním (19.12.) tištěném vydání Kladenského deníku.