A vedro spolu s náročným terénem dokonale prověřily všechny motocyklisty. Mnozí z nich se v portugalské soutěži, která přinesla záludné přírodní nástrahy, nevyvarovali pádům. Češi v barvách unhošťského KBS Teamu Kryštof Kouble (třída GP-E2) a Matěj Škuta (GP-Junior2) si však navzdory technickým problémům počínali skvěle.

Kouble na přejezdu poškodil o kámen brzdový kotouč a musel jet bez účinné přední brzdy. To se podepsalo na umístění po prvním kole, kde figuroval mimo elitní desítku. Nakonec se však po opravě bojovným výkonem posunul na konečnou 8. příčku. „Stahoval jsem ztrátu, ale na rozbité trati to líp nešlo,“ uvedl v nahrávce pro média.

Škuta měl zase problémy se spojkou. Poruchu se mu podařilo odstranit a nakonec z toho byly body za skvělé páté místo. „Máme za sebou náročný víkend, proto jsem s pátým místem spokojený,“ usmíval se.

V průběžném hodnocení seriálu GP Enduro 2024 se po dvou podnicích drží oba jezdci v popředí. Kouble je sedmý s 37 body, Škuta vybojoval 40 bodů, což ho řadí na pátou pozici. Mistrovský seriál bude pokračovat o víkendu 10.-12. května v terénech poblíž rumunského města Bacau.