Hosté prohráli vinou nervozity první set. Pak ale vývoj otočili, když předlouhý třetí set vyhráli 32:30. Trenéru Milanu Fortuníkovi opět vyšel tah. Tentokrát ve chvíli, kdy jeho tým ztrácel šest bodů, poslal na hřiště poprvé v sezoně smečaře Lence.

„Klidným, bezstarostným výkonem nám moc pomohl. Byl zlomovým článkem," chválil mladého borce Fortuníkův asistent Petr Klár a uznal, že čtvrtou sadu domácí vyhráli po výborném výkonu, když změnili taktiku na servisu.

V tie-breaku bylo Kladno klidnější a za výhrou ho hnala dvacítka fantastických fanoušků. „Je to nádhera, když si to tak můžete užívat," přiznal Klár, jenž byl rád, že se vyhrálo i kvůli kouči Fortuníkovi, jenž na Odolce vybudoval tým a nakonec musel proti své vůli odejít.

„Teď se mu to vrátilo. Ukázal, že je výborný trenér. Volejbalový bůh není slepý a jsem za to rád," uzavřel Klár s tím, že si na Odolku věřili a vyšel jim také risk s liberem Václavíkem, jenž si v kladenské premiéře vedl po dlouhé herní pauze velmi dobře.

Odolena Voda – Kladno 2:3.
Čas: 150 minut. Sety: 25, -23, – 30, 18, -11.
Kladno: van Haarlem, Fokt, Trojan, Bouza, Křesťan, Cull, libero Václavík – Syrůček, Lenc, Nesvačil, Kozík.