„Byli nepříjemní. Chtěli se ukázat, zvlášť když všude psali, že to bude zápas o udržení," uvedl autor vítězné branky Satanů Tomáš Abrham, jenž v prvním poločase neproměnil malou penaltu, na kterou si věřil. To byla jedna z mála vyložených příležitostí úvodního dějství.

Góly tak padaly až po změně stran. Do druhého poločasu změnilo Kladno taktiku, jednoduše nechalo soupeře hrát a čekalo na brejky, z nichž utkání rozhodlo.

Při své brance obral Abrham ve spolupráci se Šnídlem na půlce o balon nejlepšího hráče soupeře Cieslara, a po situaci jeden na jednoho zvýšil na 2:0.

„Po tomto gólu domácí působili odevzdaně," mínil autor branky a dodal, že se hrálo v menší zaplněné hale s nepříjemným, zadrhávajícím gumovým povrchem. Diváci tam měli hráče vyloženě na dosah.
Třinec se později dočkal alespoň první branky v nejvyšší soutěži. Na trefu Cieslara ještě zareagoval brankář Marek Konečný, jehož gól z výkopu určil konečný stav 5:1.

„Ještě jsme to od něj neviděl. Hra nohama je jeho slabinou a teď nám předvedl, že to jde," usmíval se Abrham a ocenil dva fanoušky, kteří za nimi přijeli vlakem.

„Klobouk dolů před nimi, když nám jeli fandit takovou dálku. U našeho malého sportu se to nestává," řekl a dodal, že naštěstí měli v autě dvě volná místa, tudíž do Kladna jeli s nimi.