Ve dnech 23. a 24. srpna uspořádají v Městské hokejbalové aréně u zimního stadionu Kladno druhý ročník mezinárodního turnaje veteránů, který by ten předešlý měl předčít.

Aspoň tak si svůj cíl Libor Smetana s Karlem Fíkem nastavili. „Skladbu týmu jsme vzali poctivěji než před rokem, ambice jsou trochu vyšší. Můžeme to vyhrát, ale také skončit ve čtvrtfinále," mírní očekávání Libor Smetana.

S Karlem Fíkem, který spolu s někdejším skvělým hráčem Miroslavem Machem povede mužstvo jako kouč, oslovili i veterány, kteří stále hrají na vrcholové úrovni.

Hráči Vlašimi Střeska s Bartejsem (kdysi Habešovna) se nakonec k lítosti (ale i pochopení) Smetany omluvili, protože je čeká sledovaný Světový pohár na Slovensku, ale v nominaci Kladna jsou třeba někdejší kapitán reprezentace Tomáš Rejthar, další reprezentant David Tyburec či zkušený Roman Smutný.

Mezi naprostou elitu patřili i další nominovaní. „Máme silný mančaft, ale platí, že kvalitní soupiska vám nic nevyhraje. Tým musí držet pohromadě," opakuje starou pravdu Libor Smetana.

Kdo v Kladně nastoupí?

Hlavně obhájce z Českých Budějovic, který díky zdatnosti svého manažera Hofmana bude zřejmě ještě silnější než před rokem. Ve skupině A dále nastoupí tradičně silní východní sousedé, tentokrát pod názvem Mix Team Slovensko i moravské celky Starých pánů Malenovic a Brna.

Ve skupině B jsou jen tři celky, kromě Kladna ještě silné Plzeň a Ústí nad Labem.

Vítězové postupují přímo do semifinále, týmy na druhém a třetím místě do čtvrtfinále. Startuje se v sobotu v 10 hodin, finále je na programu v neděli od 15.30 hodin. Vítěz dostane metr vysoký pohár. „Je krásný, ale my ho ještě nerozbalili, Karel Fík to zakázal," dodal Libor Smetana.

Aktuální sestava Kladna

Brankáři: Libor Smetana, Karel Fajt.

Obránci: Zdeněk Gerylov, Tomáš Rejthar, Karel Koláčný, Robert Procházka, Jiří Adamec, Miroslav Ibl, Lubor Český.

Útočníci: David Tyburec, David Prchal, Daniel Jůn, Marek Tymeš, Pavel Kubů, Aleš Hejkal, Roman Bušek, Miroslav Mach, Roman Smutný.

Univerzálové: Vladimír Náprstek, Miroslav Zadák.

Trenéři: Karel Fík a Miroslav Mach.