Hlavní závod PRO - TEC Speedway Meeting Memoriál Antonína Vildeho byl vypsán na 21 jízd a o vítězství bojovalo sedm dvojic. Vyrovnaná startovní listina slibovala napínavé souboje a nebyla nouze o překvapení.

Vítězové Jan Jeníček a Jaroslav Vaníček jsou nadějemi české ploché dráhy a tentokrát to dokázali, když vybojovali 34 bodů a ve vyrovnaném závodě za sebou nechali všechny ostatní dvojice.

Příčka druhá patřila týmu PRO - TEC Speedway Klub Miletice, který nastoupil v sestavě Matouš Kameník - Matic Ivačič. Oba předvedli vyrovnaný výkon, ale určitá zaváhání je připravila o případné prvenství. Celkový zisk 33 bodů týmu v žlutočervených vestách doplněný o logo hlavního partnera mítinku si tak na případné vítězství musí počkat do příští sezony.

Místo třetí patří dalšímu tradičnímu účastníkovi slánského závodu, a to dvojici Ondřej Smetana - Eduard Krčmář startující v barvách SMESTAV Speedway Teamu. Vybojovali 30 bodů a to ještě od jízdy č.13 manažer Radek Smetana se musel obejít bez svého syna Ondřeje, který po těžkém pádu musel ze závodu odstoupit.

SC INTERTEM obhajoval loňské prvenství, ale v letošním ročníku se dvojice Jan Macek - Jakub Valkovič nevešla na stupně vítězů a to i hlavně kvůli defektu Jana Macka v jedné z rozjížděk. Celkový počet 27 bodů tentokrát stačil na nepopulární čtvrtou pozici.

Další tým slánského venkova KP PD Třebusice do svých vest oblékl zkušeného reprezentanta ČR jak na klasické tak i dlouhé ploché dráze Hynka Štichauera a matadora Jaroslava Petráka. Získali 25 bodů a to stačilo na pátou příčku.

PK Plzeň nahradil omluvený AK Divišov a juniorský západočeský pár Štěpán Melč - Kasper Szopa přijel do Slaného především sbírat zkušenosti a o lepší než 19 ti bodový zisk je připravila porucha na stroji Štěpána Melče ve dvou jízdách.

Domácí AK Slaný vyslal do boje nadějné juniory Bruno Belana a Jana Hlačinu. Především Belan předvedl divákům, že umí bojovat a závod se mu celkem povedl. Jen je škoda, že neměl bodovou podporu u svého kolegy. Celkový zisk 17 bodů tentokrát zařadil domácí pár na místo sedmé.

Výsledky 24. ročníku: PRO - TEC Speedway Meetig Memoriál Antonína Vildeho:

1. KPPD Junior Team 34b. Jan Jeníček 18b. - Jaroslav Vaníček 16b.

2. PRO - TEC SK Miletice 33b. Matouš Kameník 16b. - Matič Ivačič 17b.

3. SMESTAV Seedway Team 30b. Ondřej Smetana 8b. - Eduard Krčmář 22b.

4. SC INTERTEAM 27b. Jan Macek 16b. - Jakub Valkovič 11b.

5. KP PD Třebusice 25b. Hynek Štichauer 20b. - Jaroslav Petrák 5b.

6. PK Plzeň 19b. Štěpán Melč 6b. - Kasper Szopa 13b.

7. AK Slaný 17b. Bruno Belan 15b. - Jan Hlačina 2b.

Mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze bylo součástí hlavního mítinku a do Slaného o body přijelo bojovat devět mladých juniorů a juniorek. Závod se stal kořistí domácího Karla Průši, který ve finálové jízdě za svými zády nechal Adama Nejezchlebu startujících na elektro motocyklu stejně tak na třetí pozici odmávnutou Štěpánku Nyklovou a čtvrtá byla klasifikována další mladá slečna - Anna Hájková se SC Žarnovica.

Slánský AK do závodu nasadil i další dva nadějné jezdce Jakuba Hejkala, který skončil na šesté příčce a Matěje Tůmu ten se umístil sedmý.

Výsledky: MČR 125 ccm klasická dráha:

1. Karel Průša AK Slaný

2.Adam Nejezchleba PD Liberec

3.Štěpánka Nyklová AK Slaný

4.Anna Hájková SC Žarnovica

5.Marek Ziman SC Žarnovica

6.Jakub Hejkal AK Slaný

7.Matěj Tůma AK Slaný

8.Jaroslav Bártek AK Markéta Praha

9.Filip Kasan SC Žarnovica

Ukázkové jízdy na malém oválu v přestávkách odpoledního programu předvedly další naděje slánského AK, David Filipovský, Šimon Kníže a Nicholas Pergl připravující se v tréninkovém programu Talent Speedway Slaný, který se koná každý pátek od 17:00 hodin pod vedením Aleše Altmana.

Mistrovství ČR 125 ccm na krátké dráze bylo ve Slaném na programu již v dopoledních hodinách. Druhého dílu tohoto seriálu se zúčastnilo osm jezdců a přesná polovina oblékala barvy domácího klubu. Do finálové jízdy se probojovala trojice Karel Průša - Jaroslav Bártek - Štěpánka Nyklová. Po dost tvrdém a možná i zbytečném ataku Jaroslava Bártka jízdu nedokončila domácí Štěpánka Nyklová a byla tak klasifikována na třetím místě. Vítězství si celkem jasně zajistil Karel Průša.

Finále B se stalo záležitostí divišovského Petra Kvěcha před domácím duem Matěj Tůma - Jakub Hejkal.

Výsledky: MČR 125 ccm krátké dráha:

1. Karel Průša AK Slaný

2. Jaroslav Bartek AK Markéta Praha

3. Štěpánka Nyklová AK Slaný

4. Petr Kvěch AK Divišov

5. Matěj Tůma AK Slaný

6. Jakub Hejkal AK Slaný

7. Luboš Hromádka AMK ZP Pardubice

8. Dominik Suchánek AMK ZP Pardubice

"Pořadatelé z Autoklubu Slaný dokázali zvládnout celodenní program a hlavně připravit oba ovály do velmi kvalitního stavu, které po předešlých deštích potřebovaly náležitou přípravy," děkoval předseda AK Slaný Antonín Vilde, na počest jehož tatínka se závod jede. Dodal poděkování dalším firmám, které se o závod zasloužily.