Úspěšnou premiéru si v Kladně užil Valach žijící v Rokycanech Petr Minařík. Svůj první start přetavil ve vítězství.

Do třicátého kilometru držel tempo 3:40 min na kilometr. „Myslel jsem, že to bude stačit, ale nakonec jsme musel zrychlit. Měl jsem to spočítané a předpokládal jsem, že mám větší náskok," přiznal v cíli desátý muž z policejního mistrovství světa v Istanbulu. V Praze byl před dvěma lety sedmý.

Jak přiznal, k lepšímu času by potřeboval chladnější počasí. „O takových deset stupňů," tvrdil borce, který se věnuje i krátkému a dlouhému triatlonu. V sobotu zvládl 42 195 metrů za 2:41:14 hod.

Druhou příčku si se ztrátou sedm vteřin zajistil v závěrečném finiši jeden z předešlých vítězů, Miloš Fiala.

„Běhal jsem na dráze, takže rychlost ze čtvrtky v sobě ještě mám," řekl po pěkně svižném závěru a uznal, že na první místo neměl.
„Vítěz si to hlídal. Loni jsem tady dva kilometry před cílem skapal, letos jsem naopak přidal. Záleží, jak se vyspíte a jak vám to sedne," mínil a dodal, že závěr sezony si v Kladně vždy užívá.

S úsměvem na tváři proťala pásku nejrychlejší žena, Regina Procházková. Také ona byla v Kladně poprvé,

„Poslední kolo jsem si musela užít, nějaká síla na konci vždycky je. Bylo to tady příjemné," řekla a přiznala, že nejhorší to bylo mezi pátým a desátým kilometrem. „Nezvládala jsem to tempem," uvedla.

A soupeřky? „Jedna mě v polovině tratě předběhla- Na dvacátém kilometru se však ještě nerozhoduje," dodala.

Na třetím místě doběhla Soňa Rybáčková z pořádajícího MK Kladno.

Celkem se postavilo na start 205 maratonců.

Muži: 1. Petr Minařík (AK Zlín) 2:41:14, 2. Miloš Fiala (Onanyboys.cz) 2:41:21, 3. Michal Kovář (Pacov) 2:41:23 … 8. Pavel Losenský (Unhošť) 2:55:10.
Ženy: 1. Regina Procházková (Sp. Praha 4) 3:12:47, 2. Anna Krátka (SKP Hvězda Pardubice 3:15:10, 3. Soňa Rybáčková (MK Kladno) 3:26:12.