Poslední závod třicetidílného seriálu Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka si nenechalo ujít 186 závodníků! Devětatřicet z nich si finále roku zpestřilo účastí v pivní štafetě, která byla v první řadě testem, jak organizačním, tak pijáckým.

Popořádku. Běžecký podnik ovládl na trati dlouhé 4600 m slánský triatlonista Tomáš Řenč (Běžci Slaný), který jediný pokořil hranici 17 minut. Když viděl, jaká se sešla konkurence, říkal si, že bude těžké se dostat na bednu.

„Očekával jsem boj, nakonec jsem za to od začátku vzal, a jelikož se mě nikdo nechytil, vyhrál jsem způsobem start – cíl," přiblížil šestadvacetiletý člen klubu Běžci Slaný.

Pivní štafeta se však vítězi vyhnula obloukem.

„To není nic pro mě. Akorát bych kazil výsledný čas. Pivo piju, ale jen výjimečně, protože mi nechutná." usmál se Řenč.

S půllitrem se nejlépe činil František Stuchlík ze Střediska vrcholového pití Kladno. Jeho čas byl 5.10 vteřin. Mezi pěti děvčaty se s točenou desítkou nejrychleji vypořádala Barbora Příhodová (15.50).