„Ještě před startem sezony mě čeká menší oslava, protože to bude deset let, co začala moje cesta a kariéra v adventure golfu. Pak už ale odstartuje sezona a první závody,“ nastiňuje Vlček.

Tomu započne další kolotoč turnajů o prvním dubnovém víkendu, kdy se bude soutěžit v rakouském Gumpoldskirchenu. „Na stejném místě nás čeká v polovině června mistrovství světa, takže pro nás bude výhoda, že si to vyzkoušíme a navíc to budeme mít blízko,“ popisuje mladý hráč.

close Talentovaný Matěj Vlček za sebou má úspěšný rok. Letos chce přidat juniorský titul na mistrovství světa v adventure golfu. info Zdroj: Czech Adventure Golf Tour zoom_in Talentovaný Matěj Vlček za sebou má úspěšný rok. Letos chce přidat juniorský titul na mistrovství světa v adventure golfu.

Právě na světovém šampionátu by rád uspěl v kategorii juniorů, kde cílí jen na tu nejvyšší příčku. „Na sezonu se připravuju hodně intenzivně. Snažím se skloubit školu a práci s trénováním a zatím se mi to naštěstí daří. Našel jsem systém, abych stíhal vše. Trénuju díky tomu tak třikrát až čtyřikrát týdně,“ popisuje Vlček svůj aktuální program.

Důkladný trénink bude rozhodně potřeba. Už v minulém roce totiž šestnáctiletý hráč z Kladenska sbíral úspěchy a letos je bude chtít zopakovat. „Za uplynulým rokem se ohlížím pozitivně. Vyhrál jsem nejprestižnější turnaj v Česku Czech Adventure Golf Masters, což byl můj velký cíl. Vyhrál jsem i další dva turnaje a na dalších jsem skončil na medailových pozicích. K tomu se mi povedlo vyhrát celoroční Czech Adventure Golf Tour,“ vyjmenovává.

„Obhájit to bude ještě těžší, než bylo zvítězit loni. Bude to velká zkouška maximální koncentrace, abych udržel nervozitu a hrál maximálně svoji hru. Věřím tomu na dvě stě procent, budu bojovat,“ hlásí Vlček rozhodně.

Celkově má před sebou v roce 2023 vedle mistrovství světa deset turnajů v rámci Czech Adventure Golf Tour a již zmiňovaný turnaj v Rakousku. „Pokud se vše povede a dohodne tak hodlám společně se svým taťkou odletět v říjnu do Ameriky na prestižní turnaj POP STROKE, což je turnaj pod záštitou Tigera Woodse. Uvidíme, jak se vše vyvine. Budeme se o tom ještě bavit, ještě to není hotová věc,“ zakončuje mladý reprezentant, který věří, že český výběr má velkou šanci na světovém šampionátu uspět.