Kladno přivedl k první výhře jeho manažer Jindřich Neumann, jenž zastoupil kouče Licka, který pečlivě studuje nové trendy na světovém šampionátu v Itálii. "Ještě v sobotu si to odkoučuju v Budějovicích a pak mě vyhodí pro neúspěch," prohlásil dobře naložený trenér, jenž na lavičku neusedl dobrých deset let.

S výkonem svých svěřenců byl spokojený, protože v první řadě dodrželi taktické pokyny. "Byli jsme lepší na servisu, byli jsme disciplinovanější a měli jsme větší nadšení," vypočítal Neumann klady a vyzdvihl výkon a obětavost Radka Svobody, jenž hrál od prvního setu s totálně vyvráceným malíčkem.

Úvodní sada utkání byla vyrovnaná až do posledního míče. Soupeři se střídali i v setbolech, kterých ale měli hosté víc a svůj čtvrtý po Svobodově útoku do autu využili.

V průběhu dalších dvou si Kladno vždy vypracovalo šestibodový náskok, o který ale pokaždé přišlo. Přesto šlo do koncovek s pohodlným vedením a nepřipustilo drama.

Stejně jako v prvním, tak i v posledním setu se soupeři přetahovali o vedení, pak se ale ke Kladnu přiklonilo štěstí. Minařík ramenem vrátil balon přes síť, Barák si při servisu pomohl prasátkem a na světě byl brejk, který už domácí nepustili. Zápas ukončilo na první pokus esem výtečného Šrámka.

Také trenér hostů Lubomír Vašina ocenil týmový výkon vítězů. "Kladno hrálo poctivý volejbal podložený velkým entuziasmem a ten ho kopal výš a výš, stejně jako naše jednoduché chyby. Měli jsme i lépe bránit na síti," prohlásil.

Kladno – Benátky nad Jizerou 3:1 (-27, 21, 22, 20).

Rozhodčí: Záhorcová, Večeřa. Čas: 115 minut. Diváci: 220.

Kladno: Böhm, Fokt, Barák, Diviš, Šrámek, R. Svoboda, libero Minařík.

Benátky n. J.: Dittrich, Steffan, Starý, Řezníček, Dlouhý, Kvasnička, libero Habada. Střídali: Michálek, Němeček, Junek.