Kladno - Opava 3:1 (22, -32, 13, 22). Série: 3:2.

Byla to bitva jako hrom, v níž domácí ukočírovali kromě jediné důležité pasáže ve druhé sadě svou největší zbraň – drtivý servis. „Vyhráli jen díky tomu, že se hraje ne v hale, ale v tělocvičně. Kdybyste se byli podívat v Opavě, tam jsme s příjmem neměli problémy, ale tady je míč pořád u stropu,“ hromoval kouč hostů Martin Demar po posledním míči zápasu.

Jeho tým nezachytil ideálně začátek a první sada patřila domácímu Kladnu, které v pohodě zvládlo koncovku – 25:22. Soupeře možná zaskočilo i nasazením Jiřího Polanského (byť ne na pozici libera), jehož čeká za dva týdny operace. „Já ale normálně trénuji, zátěž mi povolil i doktor Kolář. Na celý zápas by to asi nebylo, proto jsem nehrál na pozici libera. Uvidíme, jestli ráno vstanu,“ usmíval se hecíř týmu, který tak udělal pro své kamarády maximum a možná se objeví i ve finálové sérii.

Zlomem v utkání mohla být druhá sada. V ní se oba celky dlouho přetahovaly v koncovce, Kladno mělo čtyři setboly, Opava dokonce pět. A právě pátý Fila proměnil poté, co závěrečné balony obstaral hlavně on se skvěle hrajícím exkladeňákem Rybníčkem.

Slezané tak vyhráli 34:32, jenže místo psychické výhody totálně zvorali nástup do sady třetí. Brzy v ní prohrávali, Kladno se dostalo do laufu, jeho hráči solili servis co to šlo a byli přesní. Náskok pro hosty hrozivě narůstal a set skončil rozdílem třídy – 25:13. „Těžko říci, co se mohlo stát, že jsme se dostali do psychické výhody právě my. Ale hraje se na sety a variant, co se může stát, je moc. Na druhou stranu o výhodě za stavu jedna jedna nikdo tolik nepřemýšlí,“ mínil domácí kouč Jindřich Licek

Jeho svěřencům naopak nevyšel nástup do posledního dějství, prohrávgali 3:6. Dlouho pak ztrátu marně honili, ale při servisu Skladaného se jim to nejen povedlo (18:18), ale přidali ještě dva body navíc.

Opava se ještě jednu nadechla a po lehce pokaženém míče Linze vyrovnala na 22:22, ovšem kladenský mladík vzápětí ukázal, že se s problémem umí vypořádat. Tři následné míče patřily hlavně jemu včetně exkluzivního jednobloku proti Rybníčkovi a kladenská hala začala slavit. „Opakuji, bylo to jen o servisu a téhle naprosto nevyhovující tělocvičně. Jinak jsem na své hráče hrdý,“ řekl otráveně kouč Opava Martin Demar, zatímco jeho protějšek Jindřich Licek zářil spokojeností. „Hala nízký strop má, to ale v extralize není problém jen Kladna. U nás bylo důležité, že jsme se ze zápasu nepodělali a zvládli ho slušně psychicky,“ usmál se.

Finále začne v pátek 17. dubna a o den později pokračuje. Obě utkání se hrají v Kladně za asistence televizních kamer. Kvůli tomu budou začátky ještě upřesněny, předpokládá se ale 17.30 hodin.

Čas: 111 minut. Rozhodčí: Kováč, Koldinská. Diváků: 800.

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Fokt, Svoboda, Sobotka, libero Minařík – Polanský, Diviš.

Opava: Fila, Chudík, Kotrch, Piovarči, Rybníček, Valaštek, libero Kovář – Scheffczik, Přikryl, Janouch.