Třetí a čtvrtý zápas pak hostí jihočeská metropole ve čtvrtek a v pátek vždy od 17.30. V obou táborech panuje pohoda, nikdo si před finálovou sérií nedělá žádné starosti. Snad tedy jen trenér Jihočechů Petr Brom, jenž příliš nevěří tomu, že by jeden z nejzkušenějších, smečař Miroslav Čajan, měl nastoupit a týmu pomoci. „Nemyslím si, že bude hrát, uvidíme. Je to otevřené,“ tvrdil před odjezdem.

Jihostroj postoupil do finále přes Ostravu po čtyřech duelech, Kladno dohrávalo pátý rozhodující v sobotu. „Jsme více než spokojeni, protože jsme se propracovali až do finále. Takže teď tu panuje skvělá nálada,“ říká kladenský smečař Martin Böhm, odchovanec Jihostroje.

Podle libera Budějovic Petra Habady bude rozhodovat v celé sérii podání. A to Kladenští měli a mají nejlepší v lize. Navíc mají menší halu, kde se míč často dotýká stropu, na což si stěžovali vyřazení Opavané. „Stěžovali si, protože neumí přihrávat. Vymlouvali se, ale já si myslím, že až takovou roli to hrát nebude. Budějovicím to takové problémy dělat nebude, protože mají perfektní přihrávače,“ tvrdí jedenadvacetiletý smečař.

Naopak rozhodujícím faktorem podle Jihočecha ve službách Kladna budou drobné chybičky. „Budeme si muset poradit s jejich urputností, protože dělají jen minimum chyb a dobře brání,“ podotýká. Sám se na souboj s bývalým klubem moc těší. „Ale opravdu moc. Hlavně na tu atmosféru. V Budějovicích chodí dva tisíce lidí, to se nikde jinde u nás nevidí. U nás bude taky bouřlivo, ale tolik fanoušků se tam nevejde,“ dodává.

Také věří, že na titul už potřetí Jihostroj nedosáhne. „I kdybychom doma prohráli jeden zápas, věřím, že to uhrajeme letos my. Bude hodně záležet na formě budějovických smečařů,“ tvrdí.