První dva sety, to byla v podání hostů óda na pěkný volejbal. Jako by jim pomohla kritika trenéra Licka, kterou je nešetřil ani po vyhraném duelu s Ostravou. „Dá se říci, že jsme dominovali ve všech činnostech, všechno šlapalo až nečekaně dobře,“ řekl kouč Kladna, jehož svěřenci ale v závěru druhé sady pod dojmem jasného vedení mírně polevili a to se jim málem stalo osudným.

Velice špatně totiž začali další dějství, nechali zamrzlý motor Příbrami nastartovat a tým vedený exkladenským a aktuálně reprezentačním lodivodem Janem Svobodou toho využil. „Nechali jsme Příbram tradičně zbláznit a to se nemělo stát,“ konstatoval Licek po porážce 16:25.

A mohlo být i hůř, Kocouři totiž skvěle zahájili i dějství čtvrté a brzy šli do trháku. Kladno se ale následně zmátořilo, dostalo se do hry, vyrovnalo a dokonce v koncovce vedlo po několika chybách Příbrami při podání (i plachtícím) 24:21. Jenže soupeř udělal ztrátu, vzápětí se Křesťanovi povedlo eso a poté i blok. Rázem bylo srovnáno, ale pro hosty naštěstí zabral výtečným servisem Böhm a další mečbol, čtvrtý, už proměnili. „Stále si myslím, že bychom měli být koncentrovaní po celé utkání a ne jen v jeho části. Mohli jsme klidně vyhrát tři nula. Ale klukům děkuji za vůli hlavně ve čtvrté sadě,“ usmál se Jindřich Licek.

Jeho svěřence ještě čeká před Silvestrem semifinálová skupina Českého poháru. Turnaj hostí hala Centrum u kladenského Sletiště 29. a 30. prosince.

Příbram – Kladno 1:3 (-21, -18, 16, -25).Rozhodčí: Koldinská, Švejda. Čas: 110 minut. Příbram: Haník, Čížek, havrlík, Chýský, Kriško, Křesťan – libero Bence. Střídali Pekárek, Kott, Prajzler, Savio. Kladno: Skladaný, Linz, Böhm, Fokt, Sobotka, Svoboda – libero Diviš. Střídal Šrámek, Melichar.