Dnes v 17.30 hodin ho čeká generálka, v níž se střetne s už tradičním soupeřem, třetím celkem loňské tabulky Bundesligy SSC Berlín, jemuž na nedávném turnaji v hlavním městě SRN podlehl 0:3..

V přípravě Kladenské nejvíc tlačila bota na postu univerzála, kde neměl trenér Jindřich Licek náhradu za Jana Svobodu, jenž odešel do Innsbrucku.

Proti Němcům by se měla po týdenním pobytu v týmu představit nová tvář na tomto postu. Kladno angažovalo Slováka Júliuse Šaba.

„Uvidíme, jak se v týmu zabydlí. Když to nebude dobré, budeme shánět dál,“ prohlásil Licek na adresu 27letého volejbalisty, jenž uplynulou sezonu působil v daleké Indonésii a předtím se pohyboval v nejvyšších italských soutěžích. Zahrál si také ve slovenské reprezentaci.

Obhájce titulu hlásí ještě jednoho nového hráče, a to dlouhého blokaře Jakuba Musila, jenž dva roky nehrál, tudíž si bude muset na příležitost pár týdnů počkat.

„Celé jaro s námi trénoval, pak ale odešel na tři a půl měsíce do Ameriky. „Počítám, že tak za dva měsíce by mohl být připravený,“ uvedl Licek. Třiadvacetiletý Musil předtím hrával na Slovensku, kde byl členem juniorského tréninkového centra.