„Je to dobré řešení, protože s námi absolvoval celou přípravu a s kluky se zná,“ uvedl kouč Jindřich Licek na adresu mladého Slaňáka, pro nějž to bude premiéra v nejvyšší soutěži.

Univerzál je od konce minulé sezony bolavou patou Kladna. Posila na tento post Slovák Julius Šabo, si poranil břišní svaly a byť probleskly informace, že by mohl nastoupit, Licek to zásadně odmítl. „Bez tréninku s balonem to nejde, navíc nechci, aby se jeho léčení uspěchalo. Teď se zřejmě pojede léčit domů,“ uvedl.

Kladenští museli v úvodních zápasech hledat náhradní řešení. Proti Benátkám (3:1) hrál na univerzálu smečař Svoboda, jenž si ale už v prvním setu zlomil palec. V Budějovicích (0:3) to za něj musel vzít jiný smečař, Hovorka.

V obou zápasech vedl tým manažer Jindřich Neumann, jenž zastoupil Licka, který se byl podívat na MS v Itálii. „Měl to částečně jednoduché a částečně těžké. Mužstvo se mu před Budějovicemi rozpadlo a musel improvizovat. Jinak by byl výsledek lepší. Důležité bylo, že kluci porazili Benátky, v což jsem moc nevěřil. Pak by bylo těžké hrát střed tabulky,“ přiznal Licek.

Čtvrteční soupeř Kladna má podobné problémy jako Středočeši. Letos ho vede bývalý kladenský asistent Zdeněk Šmejkal a v létě ho posílila kladenská opora blokař Vladimír Sobotka. „Ten ale nebude hrát, protože je po operaci. Ostravě schází i Kubala a Václavík. Také musí hodně improvizovat,“ mínil Licek s tím, že Slezané mají lepší tým. Jeho svěřenci však hrají doma, takže se podle něj rozdíl smaže.

Na Apeninském poloostrově potěšil Licka český nároďák. Třeba v utkání s pozdějšími mistry světa Brazilci (2:3). „Naši s nimi hráli výborně, i když s výkyvy. Hráči také jednou prodali, na co mají,“ podotkl kladenský kormidelník.