Kapitán Borek Fokt mohl být na svůj tým náležitě hrdý. „Dnes jsme konečně bojovali i za stavu nula dva, když jsme už klasicky nezvládli dvě koncovky,“ zářil po utkání.

Na druhé straně byl pořádně roztrpčený kormidelník Havířova Jaroslav Tomáš, jehož svěřenci ztratili vyhraný zápas. „První dva sety jsme hráli velmi dobře, pak jsme ale vyrobili hrubé nevynucené chyby a darovali vítězství Kladnu. Někteří hráči jakoby na hřišti vůbec nebyli,“ zlobil se.

Moravané podávají na palubovkách soupeřů lepší výkony než doma, a to dlouho platilo i včera. Domácí ale vzdorovali a mohli litovat, že v koncovce úvodních dvou setů ztroskotali na havířovských blocích. V obou případech u toho byl kapitán hostů Široký, jenž dokazoval proč je v této disciplíně druhým nejúspěšnějším borcem v extralize.

Za stavu 2:0 na sety a 9:4 měli Moravané otevřenou cestu k hladké výhře, Kladno se ale neskutečně zvedlo. Barákovým esem převážilo skóre na svoji stranu (13:12) a sadu už si vzít nedalo, byť závěru to v jeho soukolí trošku zaskřípalo.

Podobně se vyvíjelo i následné dějství, Kladno v něm opět zvrátilo nepříjemnou ztrátu (1:6) a srovnalo na 2:2. „Už to ale vypadalo, že to zabalíme,“ přiznal Fokt s tím, že i když jeho tým měl ve třetím a čtvrtém setu slušný náskok, tak dokázal koncovku na chvíli zdramatizoval. Stejně tak tie-break. „V podvědomí tam obava o výsledek přece jen byla,“ přiznal kladenský kápo.

Zkrácenou pátou sadu lépe rozehráli domácí. Strany se točily za stavu 8:5. Hosté sice stáhli na 11:10, víc jim ale Kladenští nedovolili. „Teď hrajeme dobře a také jsme si dali dárek k Vánocům. Uspěli jsme díky bojovnosti. Hosté nám ale pomohli, když nás chybami pustili do zápasu,“ mínil Fokt.