Také v odvetě vyzněl střet dvou trenérů, kteří na jaře dovedli Kladno k českému titulu, pro ostravského Zdeňka Šmejkala. Souboje obou týmů patřívaly k ozdobám soutěže a končívaly často až tie-breakem. Jako poslední duel na Kladně. S nástupem nového roku je ale vše jinak – včera vyhrála Ostrava jasně 3:0.

Ale i v jejím celku se lepší momenty střídaly s horšími, ve kterých se kazil servis a útok končil často v autu. „Domácí nastoupili trochu nesoustředění a svými nevynucenými chybami nám pomohli,“ vrátil se k vyrovnanému začátku duelu kladenský kouč Jindřich Licek.

V rozhodujících chvílích však Ostrava předvedla, proč ji od soupeře dělí devatenáct bodů. „Trochu jsem se bál, aby kluci nepodlehli uspokojení z toho, že je Kladno dole, a začátek nás nachytal na švestkách. Pak jsme se ale zkoncentrovali,“ oddechl si Šmejkal.

Licek uznal, že jeho tým dělal jednoduché chyby. „V každém setu to bylo stejné,“ posteskl si a dodal, že domácí byli lepší na přihrávce a jeho tým víc tlačili servisem. „V koncovkách se stále trápíme a Ostrava si zápas pohlídala mírným vedením v průběhu všech tří setů,“ dodal blokař Kladna Borek Fokt.

Ostrava – Kladno 3:0 (22, 18, 21).

Čas: 73 minut. Rozhodčí: Pavelek, Blažek. Diváci: 100.

Kladno:
Böhm, Šrámek, Svoboda, Diviš, Fokt, Barák, libero Hovorka. Střídali: Musil, Břicháček.