Jen dvě sady byly jednoznačné. Ta první nečekaně vyzněla jasně pro hosty, kteří duel skvěle začali a dovolili Karbu pouze dvacet bodů. A pak už jen ta poslední, v níž Kladno zdecimováno dvěma nepovedenými koncovkami druhého a třetího dějství zápas zabalilo a uhrálo jen 17 bodíků.

O výsledku se ovšem rozhodovalo jinde. Benátky vyhrály druhý set 26:24 a třetí dokonce 28:26. Těchto 104 rozehraných výměn ukázalo směr utkání. A šťastnější domácí jimi vykročili na očekávaným vítězstvím, byť právě oni v první kole extraligy tehdy hodně nečekaně v Kladně prohráli.

„Já myslím, že nebyli šťastnější, ale v rozhodujících chvílích stabilnější. Oba ty sety byly velmi vyrovnané, jenže koncovky nám v poslední době moc nejdou. Pořád máme ve hře velké výkyvy, po dobrém míči odehrajeme dva špatné,“ mínil trochu zklamaný trenér Kladna Jindřich Licek, podle něhož v takových chvílích rozhoduje i hráčova odolnost. „Tu zatím nemáme tak velkou jako zkušení hráči Benátek, konkurovat v tom směru můžeme snad jen čtyřem posledním mužstvům tabulky,“ dodal Licek.

Jeho tým se v dalším duelu předvede na domácí palubovce haly u Sletiště, kde hostí v sobotu 28. listopadu České Budějovice.

Benátky n. J. – Kladno 3:1 (-20, 24, 26, 17). Rozhodčí: Bydžovský, Němeček.Čas: 102 minut. Diváků: 340.

Kladno: Barák, Svoboda, Böhm, Diviš, Šrámek, Fokt – Minařík. Střídali Musil a Břicháček.

1. Fatra EkoSolar Zlín 12 10 2 0 32:13 1078:976 30
2. VK Jihostroj České Budějovice 12 9 3 0 30:13 1002:942 28
3. VK Karbo Benátky nad Jizerou 12 9 3 0 29:16 1067:986 26
4. VK Dukla Liberec 12 8 4 0 29:17 1069:1004 24
5. OSTRAVA 12 7 5 0 25:21 1028:938 20
6. VO Kocouři Vavex Příbram 12 6 6 0 24:22 1032:1000 18
7. Slavia Havířov 12 6 6 0 24:23 1055:1029 18