„Nepodlehli jsme momentům, kdy se nám nedařilo a Kladno bylo nahoře. V těch chvílích jsme dokázali dodržet taktický plán,“ uvedl trenér hostů Milan Fortuník.

Domácí smečař Martin Böhm přiznal, že takový výsledek nečekal. "Nemáme vyrovnaný kádr ani stabilní výkonnost. Pokud budeme hrát alibisticky, nebudeme mít odvahu a sebedůvěru, bude to špatné. Vypadá to, že zápas s Benátkami byl náš nadstandard," připomněl výhru 3:1 z 1. kola.

První dva sety měli takřka shodný průběh ovšem sopačným výsledkem. Domácí vždy vedli 4:1, aby šli do koncovek vlepší pozici hosté.

Vzávěru úvodního měla první setbol Odolka. Sadu pak ale prohrála vlastními chybami. Nejprve Burrow servíroval do autu a posléze se při druhém setbolu domácích dopustil hráč hostů přešlapu.

Ve druhém dějství Hovorka esem na chvíli převážil skóre na kladenskou stranu (22:21), možnost ukončit sadu ale domácí neměli, zatímco hostům druhý setbol vyšel, když Auerův servis nešel do autu, jak domácí předpokládali.

Ve třetím dějství byl na palubovce pouze jeden tým, a to hosté, kteří svoje vedení vytáhli až na deset bodů.

Vevítězné euforii hrající Odolka režírovala i čtvrtý set, zatímco trápící se Kladno sekalo jednu chybu za druhou. Prohrávalo většinou o šest bodů a vjeho omlazených řadách se nenašla síla, která by pozvedla uvadající prapor. Hosté využili hned první mečbol.

„Euforii po hráčích požaduji. Odolka může zápasy prohrávat, ale nesmí je vzdávat,“ prohlásil Fortuník. Jeho tým první tři utkání podlehl. „Dnes jsme mohli postavit cizince, kteří předtím z pro mne neznámých nesměli hrát,“ dodal kouč vítězů.

Kladno – Odolena Voda 1:3 (25, -24, -16, -18).

Čas:
122 minut. Diváci: 280.

Kladno: Böhm, Fokt, Břicháček, Diviš, Šrámek, Hykš, libero Minařík. Střídali: Hovorka, Barák.

Odolena Voda:
Sedlář, Auer, Bolehovský, Buroww, Zita, Fortuník, libero Blairon. Střídali: Galis, Tupou, Kohlmann.