Kladenští zbytečně ztratili první set, avšak štěstí se k nim přiklonilo v koncovce čtvrtého, kterou vyhráli shodu náhod. Tím vyrovnali na 2:2.

V páté zkrácené sadě ale měli od začátku až do konce navrch domácí, kteří ji vyhráli rozdílem tří bodů. „Zradil nás servis a útok,“ řekl k rozhodující části utkání Licek. Benátecký kouč, exkladenský Zdeněk Šmejkalmínil,že vyhráli díky větší odvaze v tie-breaku.

Kladno má trvající problémy s tréninky, na nichž stále někdo z nejrůznějších důvodů schází (nemoci, zkouškové období). Tím trpí souhra, individuální činnosti a plyne z toho i menší důvěra ve vlastní síly. „Loni o sobě hráči pochyby neměli, teď je mají. Moc chybujeme, a to neubráníme proti nikomu,“ lakonicky prohlásil Licek. Navíc od začátku roku jsou jeho tréninky zaměřeny převážně na nabírání fyzické kondice.

Do startu vyřazovacích bojů schází odehrát ještě jedna třetina základní části. Už ve čtvrtek Kladno tu druhou zakončí doma s Havířovem (18).

Benátky n. J. – Kladno 3:2 (23, –18, 22, –25, 12). Čas: 120 minut. Diváci: 490.

Kladno: Skladaný, Svoboda, Fokt, Sobotka, Diviš, Böhm, libero Minařík. Střídali: Šrámek, Linz.