„My jsme neměli Braňa Skladaného a oni k tomu ještě hráli extrémně dobře. Doufám, že je taková forma znovu nepotká. Hlavně jsme přes prohru podali v Benátkách lepší výkon, takže doufám, že jim tentokrát dáme,“ prohlásil smečař Kladna Martin Böhm, jenž je nejlepším podávajícím hráčem soutěže a v kladenské šatně nejlepší na příjmu.

V čem je současný problém vicemistra?
Určitě nejsme v ideálním herním rozpoložení. Chybí nám zejména přihrávka, která ale byla v Benátkách lepší. Je to způsobeno i tím, že máme druhou fázi fyzické přípravy.

Trenér Licek míní, že problém je i v souhře. Na vině prý je nižší účast na trénincích.
To je také pravda. Jednak je nás málo a také jsme měli dost zranění. Teď se třeba dává dohromady Karel Linz, takže není v ideální formě.

Podle mého laického soudu je za očekáváním od začátku sezony.
K tomu bych řekl, že i když není v top formě, je jeho útočná síla znát.

Soupeře z chvostu tabulky byste stejně měli porážet. Přece jen rozdíl v kvalitě kádru by se měl projevit.
To je přesně ono, o čem jsme se bavili. I když nejsme ve formě, nemůžeme s nimi prohrávat. Myslím, že je to individuální odvahou jednotlivých hráčů. Máme v týmu lidi, kteří si tolik nevěří, váhají o sobě, že prostě nejsou tak dobří, a to je největší chyba. Když si člověk věří, a má natrénováno, nesmí polevit na mysli, že by mohl být horší než poslední týmy. A to se nám stává. Je ale dobře, že prohrávají i jiní a nikdo nám neodplouvá.

Míním, že patříte mezi ty, kdo mají vyrovnanou výkonnostní křivku.
Snažím se ke každému utkání přistupovat stejně. Je to o tom sebevědomí a psychice, které rozhodují vyrovnané koncovky setů, což nám scházelo třeba v Brně. Základ je ale mít natrénováno.