„Důležité je být první nebo druhý, na tom nezáleží. Horší by bylo skončit třetí čtvrtý a hrát s pátým nebo šestým. To by bylo o hubu,“ tvrdí kladenský kormidelník Jindřich Licek s tím, že podle jeho názoru není v play–off domácí prostředí takovou velkou výhodou, jak se všeobecně myslí.

To ale neznamená, že by Kladenští nechtěli základní část vyhrát. Nesmí se proto stát, že budou ztrácet s relativně slabšími soky. Jako to bylo zrovna v Brně, kde před televizními kamerami hladce prohráli 0:3.

Moravané ale dvě poslední kola nezvládli, a to v Benátkách a doma s Ústím. Tím si zkomplikovali cestu do play–off. „U nás nebudou mít co ztratit. Budou uvolnění, proto očekávám, že to vůbec nebudeme mít snadné,“ varuje kladenský kormidelník Jindřich Licek

Proti družstvu z moravské metropole nastoupí Kladno v kompletní sestavě. Po kondičním soustředění to v Příbrami herně trošku skřípalo a Kladeňáci tudíž museli dost zabojovat. Od té doby ale už pár herních tréninků absolvovali, včetně zmiňovaného příbramského zápasu.

Odskočit si v průběhu sezony na několik dní potrénovat fyzičku si v rozehrané sezoně dovolí málokdo. Kladno tak díky jistému play–off učinilo, aby nabralo síly do rozhodující fáze sezony. Třeba Budějovičtí, kteří mají o bod méně, avšak ještě lepší los než Středočeši, si to vinou Ligy mistrů časově nemohli dovolit.