V obou úvodních sadách mělo Kladno slibný náskok, obhájce titulu však pokaždé dokázal koncovky zdramatizovat. Strhující závěry ale domácítěsně uhráli. "Ani v jednom setu jsme to nezabalili a toho si cením,“ prohlásil budějovický smečař Miroslav Čajan.

Jeho tým prodal zkušenost ve třetím dějství, které hladce vyhrál. Hrobníkovi z lopaty ale utekl ve čtvrtém, v němž už Středočešisvůj náskok (17:11!)prohazardovali a připravili svým fanouškům ostrý test nervové soustavy. „Už jsme si mysleli, že to přijde samo, takový soupeř ale žádnou chybu netoleruje,“ prohlásil kladenský Vladimír Sobotka, jenž byl ústřední postavou tie-breaku.

Měl velkou zásluhu na tom, že domácí vyhrávali o pět bodů, a na to už hosté odpověď nenašli, byť ji statečně hledali. Kladno mělo čtyři mečboly a kým jiným než Sobotkou využilo třetí! „Hodně jsem to chtěl, jako všichni, a dařilo se mi. Je to asi náhoda,“ skromně uvedl blokař vítěze základní části.

Kladno ve druhém utkání zlepšilo na servisu, a to platilo i v páté zkrácené sadě. „Rozhodly ale tři ztracené výměny, pak už jsme to nestačili dotáhnout,“ přiznal budějovický Čajan před dvěma zápasy na jihočeské palubovce (čtvrtek, pátek).

Kladno – Č. Budějovice 3:2 (27, 23, –20, –23, 12). Stav série: 1:1.
Kladno: Böhm, Linz, Barák, Sobotka, Fokt, Svoboda – libero Minařík. Střídali: Diviš, Polanský, Šrámek. Trenér: Jindřich Licek.
Č. Budějovice: Sládeček, Zach, Pochop, Bonini, Čajan, Sukuba – libero Habada. Střídali: Michálek, Mach.
Rozhodčí: Krsek, Rychlík. Čas: 136 minut. Diváci: 900.