Sice porazil Liberec 2:0, avšak s Benátkami B jen remizoval 1:1 a Příbrami s Ústím nad Labem dokonce podlehl 0:2.

„Pro mě to byla zkouška, proto jsme každé utkání hráli v jiné sestavě,“ řekl trenér Kladna Jindřich Licek, jenž měl vyjma Minaříka k dispozici kompletní tým včetně juniorského nahrávače Baráka. Ten ale bude hrát extraligu za ČR 20 (Kladno by s ním ale mohlo počítat pro případné play–off) .

Právě postu nahrávače se týká nejdůležitější poznatek, který si Licek od břehu Cidliny odvezl.

„Barák hrál místo Skladaného proti Příbrami a musím říct, že ho spoluhráči zrovna nepodrželi. Nechali ho v tom plácat a nehráli pro tým. To bylo pro nás poučné, protože možností si něco takového vyzkoušet moc není. Jsou hodně závislí na Skladaném,“ prohlásil Licek, jehož potěšilo jakým způsobem se jeho tým vypořádal s Libercem. „Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě i s novým univerzálem Svobodou a hráli jsme opravdu velmi dobře. Turnaje ale nejsou jenom o jednom utkání.“

Konečné pořadí bylo překvapivé. Vyhrála Příbram před Brnem a áčkem Benátek. „Některé týmy v této fázi víc hrají než trénují, jiné to mají obráceně. Odhaduji to podle toho, jak kdo hrál. My máme turnaje jako součást kondiční přípravy při níž volejbal moc neděláme,“ doplnil Licek.

Další silně obsazený antukový turnaj se hraje v sobotu v areálu Kolečko na Křivoklátě. Kladno tam nebude chybět.