Kladno – ČZU Praha 3:0 (24, 24, 24)


Domácí si v úvodním setu vypracovali čtyřbodový náskok. Hosté však nezahodili flintu do žita a do finiše šli s vedením oni. Špatný příjem a trojblokem neubráněný útok Marela ale znamenaly zisk sady pro hostitele. Kvalitním servisem Kladenští ve druhém dějství odskočili na 8:4. Také tentokrát si však zajímavou výhodu nechali odhodlanými Pražany vzít a druhá dramatická koncovka byla na světě. Při posledním bodu hosté čtyřikrát ubránili domácí útok, chytrý míč nahrávače Skladaného ale byl nad jejich síly.


Frustraci ze dvou zmařených koncovek si ČZU nepřipustila. Ve třetí sadě se s Kladenskými střídala o těsný náskok, když ale Frynta zaútočil daleko do autu, získali domácí do koncovky dvoubodový náskok. Ten sice Pražané smazali, avšak po chybě na příjmu nechali Kladno proměnit druhý mečbol. „Měli jsme utkání v rukách, ovšem vybrali jsme si několik hluchých míst, a to nás mohlo stát výhru,“ prohlásil Svoboda.


Jeho protějšek Pommer konstatoval, že Kladno nebylo o moc lepší. “Jenže my jsme vždycky udělali důležitější chybu, a o tom to je. Prohrát celý zápas o šest bodů, to je rarita.“


Rozhodčí: Vojtíšek, Činátl. Čas: 88 minut. Diváci: 150.


Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Marel, Sobotka, Fokt, libero Polanský. Střídal Zadražil. Trenér Svoboda.