Opava - volleybal.cz Kladno 3:0 (24, 21, 21)

Hned první set nabídl divákům pořádnou jízdu. Po opatrném rozjedu začalo úřadovat Kladno. Svou hru znovu postavilo na tvrdém servisu a Slezané začali šlapat vodu. Nebyli schopni přijmout balon a vedení Středočechů začalo narůstat. Poté, co Valaštek servíroval do autu, vedli 10:15, po esu Linze dokonce 11:18 a nad domácími se začala stahovat mračna. „Jasně nejkritičtější moment celého utkání,“ přiznal domácí kouč Martin Demar. „Potřebovali jsme něčeho chytit, uhrát nějaký laciný míč,“ pokračoval domácí trenér.

Slezané zbraně nesložili, začali riskovat na servisu a náskok se začal ztenčovat. Do varu se začali dostávat i diváci. Linzovo podání do sítě znamenalo vyrovnání 21:21. Koncovka gradovala. Za stavu 22:22 neprobil Rybníček blok a poté útočil po pásce do autu Fila – 22:24. První setbol zazdili hosté Svobodou sami, druhý odvrátil dvojblok Fila, Kotrch a na servis šel Piovarči. Střihnul eso a poslední slovo si vzal Fila – 26:24. „Velice důležitý moment. Obrat v této sadě nás zvedl psychicky, ukázali jsme si, že s Kladnem se dá hrát,“ radoval se domácí trenér.

Ve druhém setu hráli domácí uvolněněji a k vidění byly dlouhé výměny. Demarův tým si vypěstoval náskok. Kladenští začali kousat v koncovce. Eso Böhma přiblížilo hosty k Opavě na rozdíl dvou bodů. „Koncovku jsme zvládli s chladnou hlavou,“ dodal Demar, jehož mužstvo druhou sadu vyhrálo 25:21.

Ve třetí sadě zápas hlavně v opavském podání gradoval. Jeden z klíčových momentů přišel za stavu 10:11, když šel na servis Piovarči. Slovák s bujarou hřívou udělal dvě esa v řadě a nasměroval domácí k vedení 16:12. Kladno se chtělo vrátit do utkání, ale marně. V euforii hrající Opava si vítězství vzít nenechala a vynutila si čtvrtý zápas.

„Nezvládli jsme koncovku prvního setu. Opava se chytla, dařilo se jí téměř vše a zaslouženě vyhrála,“ řekl trenér Kladna Jindřich Licek. „Dnes jsme vyhráli. Ale je to jen jeden krok ze tří. Čeká nás další zápas, ve kterém musíme uspět. Za dnešní výkon před hráči smekám,“ pověděl Demar a dodal: „Diváci byli fantastičtí. Moc jim za dnešek děkujeme a věřím, že zítra přijdou ještě ve větším počtu.“

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

Čas: 77 minut. Rozhodčí: Dočkal, Dvořák. Diváci: 1 336. Stav série: 1:2.

Opava: Valaštek, Chudík, Piovarči, Kotrch, Rybníček, Fila, libero Kovář – Přikryl, Scheffczik.

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Fokt, Svoboda, Sobotka, libero Minařík – Diviš, Šrámek.

Čtvrtý zápas série se bude hrát opět v Opavě ve středu zase od 18 hodin.