Bučovický Memoriál Ing. Vladimíra Spirita přinesl pro fanoušky doslova snový sportovní zážitek. Šestý ročník tradiční akce na počest jedné z ikon české a československé historie tohoto odvětví se odehrál v sobotu a jak bývá každoročně obvyklé, bylo se na co dívat.

Ve skupině A se sešel úřadující český a slovenský šampión Č. Budějovice a VKP Bratislava, jež doplnili hráči Brna a domácí. Ve druhé skupině hrál český vicemistr Kladno, Ostrava, nováček extraligy Havířov a Dobřichovice.

O favoritech základních skupin nebylo pochyb. Nejlepší dva české celky minulé sezony měly dominovat a zařídit si tak postup do závěrečných bojů z prvního místa. Tohoto úkolu se dobře zhostili jen Jihočeši.

U největšího překvapení bylo Kladno, které zaváhalo proti Havířovu (0:2), a to se mu stalo osudným. Právě sok ho totiž odsunul z druhé postupující pozice díky lepšímu podílu míčů! Na první příčku vystoupala Ostrava, již Kladno porazilo 2:0. Poradilo si i s Dobřichovicemi (2:1). „Kluci ale nehráli s nadšením, asi byli unavení po dvoufázové přípravě,“ uvedl trenér Jindřich Licek, jenž prostřídal dvanáct hráčů včetně juniorů Jánského a Melichara.

Ve finále kralovali Jihočeši, kteří Ostravu porazili. Třetí byl Havířov, když si vcelku hladce poradil s domácími. Přesto o zklamání v bučovických řadách nemůže být řeč. „Na antuce se výkonnostní rozdíly přece jen trochu stírají a my toho dokonale využili,“ vyhlásil reprezentací ostřílený bučovický harcovník Ivo Dubš, jenž se dočkal i ocenění jako nejlepší smečař memoriálu.