Volejbalisté vyprášili mistrovský kožich

Kladno - I druhý semifinálový zápas volejbalové Kooperativa extraligy se stal kořistí hráčů Kladna. Obhájce mistrovské trofeje porazili doma znovu jasně, tentokrát dokonce bez ztráty setu, a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání vedou 2:0.

3.4.2010 1

Z extraligového volejbalového utkání Kladno - České Budějovice.Foto: Bohumil Kučera

"Ale určitě to byl lepší volejbal než v pátek. Od obou mužstev, k vidění byly krásné výměny," řekl domácí kouč Jindřich Licek. Plná hala Centrum u Sletiště mu potleskem dala za pravdu.

Jeho družstvo opět sázelo hlavně na výborný servis, od něhož se pak odvíjela skvělá obrana. Díky ní očekávaná série zažila první vrchol. Ve druhé sadě za stavu 10:9 přišel na podání domácí Sobotka a po jeho míčích se domácím povedlo neskutečné - čtyřikrát za sebou zablokovalli soupeře! Sadu pak dotáhli k pohodové koncovce, a protože zvládli předtím i dramatický závěr dějství prvního, vedli už 2:0. "Ta obrana na síti byla ve druhé sadě ukázková. I když byla podpořena výborným servisem," chválil Licek.

V koncentraci pak nepolevili, ale Budějovicím nebyla ve třetí setu nic platná ani hra na riziko. Sice v koncovce Kladno dotáhly, pak dokonce byly blízko dramatizaci skóre, ale koncovku totálně nezvládly a vlastními chybami nabídly Kladno laciné vítězství. "Chyby patří i k volejbalu, ale nám pomohly," usmál se Jindřich Licek, pod něhož si jeho tým aktuálně hodně věří. "A potom jsme hodně silní."

Série se o příštím víkendu přesune doČeských Budějovic, kde tradičně také chodí hodně lidí.Ti budou hnát Jihostroj za vyrovnáním série. "Budeme v opačném gardu a bude to těžké. Ani nejsem přesvědčen, že bychom tam dvakrát vyhráli. Spíš seještě série vrátí sem. Ale minimálně jedno vítězství bychom tam uhrát mohli. Hlavně aby nás něco nesemlelo, pak jsme schopni nasekat hodně chyb," mírně se obává Licek.

Kladno – Č. Budějovice 3:1 (25, 17, 23). Rozhodčí: Antušák, Blažek. Čas: 90 minut. Diváků: 450. Stav série: 2:0.

Kladno: Böhm, Šrámek, Skladaný, Svoboda, Fokt, Sobotka, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek.

Č. Budějovice: Čajan, Mach, Motys, Pochop, Fila, Sládeček, libero Habada. Střídali: Sukuba, Michálek, Dvořák.

3.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Veřejné projednávání navrhovaných změn územního plánu v kladenském Kokosu bylo místy bouřlivé.
24

Klíčový dokument Kladna chtějí upravit hlavně ve prospěch lidí

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Další nezdar, na Přerov letos Kladno neumí

Kladno – Před reprezentační přestávkou se hokejoví Rytíři přesvědčili o formě moravských soupeřů. Po porážce v Třebíči padli i v neděli doma s Přerovem. S tím prohráli už potřetí v sezoně, když pokazili první třetinu a ve zbytku duelu už přes velký tlak dokázali jen korigovat na konečných 2:3. Přerov na rozdíl od Kladna odehrál skvělý víkend (vyhrál i ve Vsetíně) a je za ním už jen o bod.