Skončili jedenáctí a sezono pro ně končí narozdíl od soupeře, jehož čeká za čtrnáct dnů baráž o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Zápas byl celkem jednoznačný. Zlomit se mohl ve druhém dějství, v němž měli hosté čtyři setboly, ale nevyužili ani jeden a nakonec sadu prohráli po boji 29:31.

To je zlomilo a za stavu 2:0 už jasně dominovalo Brno. Ve třetím setu vedli už o deset bodů, teprve v závěru hosté skóre částečně kosmeticky upravili. "Hráči už částečně podlehli tomu, že o nic nehrají. Vzchopili se ve druhém setu, který jsme klidně mohli vyhrát, ale štěstí přálo Brnu. Na tom byla vidět větší motivace, před baráží jim vítězství pomůže psychicky. Pro nás to byl duel z povinnosti," neskrýval trenér Kladna Jindřich Licek.

Dodejme, že k Brnu má vztah trojice kladenských volejbalistů. Hovorka je zdejším odchovancem, Smrčina do Kladna přišel právě z Brna (a po sezoně se sem vrátí), sezonu zde odehrál i Böhm.

Výsledky 33. kola Uniqa extraligy volejbalistů: Benátky nad Jizerou – Ostrava 0:3 (-17, –20, –30), Ústí nad Labem – České Budějovice 1:3 (22, –26, –15, –17), Zlín – Odolena Voda 3:0 (15, 21, 23), Brno – Kladno 3:0 (20, 29, 18), Havířov – Příbram 3:1 (21, –18, 30, 20),ČZU Praha - Liberec 0:3 (-19, -22, -24).