Na západě Čech nejspíš prodalo bohaté zkušenosti z pětisetových zápasů. V utkání vedlo už 2:0, výhru však muselo vydřít až v tie-breaku.

Úvodní set odehráli hosté ve velkém stylu. V jeho polovině odskočili na čtyři body a postupně si vypracovali až sedmibodový náskok. Proměnili třetí setbol, což také znamenalo zisk vůbec první sady v třech dosavadních vzájemných zápasech.

Druhý set byl dlouho vyrovnaný (14:15), později Kladno získalo vedení 23:20, a byť soupeř stáhl ztrátu na jediný bod, dokázali hosté využít hned první možnost zvýšit na 2:0.

Kolaps potkal kladenské hráče v třetím setu. Přitom kráčelo za triumfem. Vedlo 12:8.

„Do té doby kluci dokonale plnili taktické pokyny. Bylo to neskutečné. Soupeře jsme přejížděli, pak nám ale rozhodčí přísně odpískal dvoják a kluky to rozhodilo," řekl kladenský asistent Petr Klár.

Najednou se chytli diváci, kteří do té doby nechápali, co se děje. A hlavně fantastický Džavoronok, při jehož servisu získali domácí osm bodů. Z toho byly snad čtyři esa. „Dostal se do extáze a my na něj neměli," přiznal Klár.

Karlovarský mladík řádil i ve čtvrtém dějství, tentokrát od stavu 11:11.

V tie-breaku bylo Kladno opět plně koncentrované. Od začátku si udržovalo dvou, tříbodové vedení a pod tlakem hrajícímu a chybujícímu soupeři nedalo šanci na zvrat. Samo dobře blokovalo a právě blokař Fokt útokem středem zápas ukončil.

Hned ve čtvrtek se hraje v lázeňském městě druhé utkání. „Bude záležet, jak na tom budeme fyzicky. Dáme si pivko, vyspíme se zítra na ně zase vletíme," usmíval se těsně po utkání Klár.

„Zápas jsme začali nervózně a zakřiknutě, dva sety jsme dělali chyby a nedokázali jsme na Kladno vytvořit tlak. Zápas jsme začali lámat, až když nebylo co ztratit, pak jsme se do něj vrátili. Tie-break je vždy loterie a o chybách," řekl karlovarský kouč Petr Brom.

Věří, že ve čtvrtek večer bude série vyrovnaná. „Hraje se na čtyři vítězství, prohráváme 0:1, věříme si dál. Je to o psychice, musíme soupeře dostat pod tlak. Ve druhém zápase už je povinnost uhájit domácí prostředí. Ale nebude to nic jednoduchého, konec sezony se Kladnu povedl, zvedli se, nemají co ztratit," dodal Brom.

Karlovarsko – Kladno 2:3. Sety: -19, -22, 14, 17, -11.

Kladno: van Haarlem, Cull, Bouza, Křesťan, Trojan, Fokt, libero Václavík. Střídali: Kozík, Nesvačil, Syrůček, Lenc.