Trenér Jan Svoboda, jenž se k mužstvu vrátil po půlroční pauze, kdy ho nahradil Miroslav Nekola, přivítal při včerejším startu přípravy starší i nové borce.

Až do poloviny září nemůže počítat s nahravačem Branislavem Skladaným, jenž se se slovenským národním týmem připravuje na ME. Do sezony ale půjde v kladenských barvách a na svém postu bude mít i kvalitní náhradu – Pavla Holčíka. „Výborná varianta. Poslední dva odehrál v Ústí, předtím byl ve Francii,“ pochvalujne si Svoboda, jenž je spokojen i s obsazením blokařského postu.

Tady zůstal kapitán Fokt se Šrámkem, přišli mladíci Sobotka se Sedlářem a s mužstvem trénuje i reprezentant Jiří Zadražil, naposledy liberecký. „Jirka chce do zahraničí a mě jen požádal, zda se s námi může připravovat. Podobné je to i u libera Jirky Polanského, jenž skončil ve Friedrichshafenu. Ale třeba z toho něco vznikne,“ neláme hůl nad případnými zvučnými posilami Svoboda a dodává, že velké naděje vkládá rovněž do Vladimíra Sobotky. „Pustili jsme ho do Ústí na tři roky hostovat, ale po dvou už ho stahujeme. Má velký potenciál,“ míní kouč.


Ten má starosti na postech univerzála, odkud odešel Rybníček do Opavy a přihrávajících smečařů. Zde skončil Janušek. „Na univerzála vrátíme Mílu Marela. Stále si myslím, že je to jeho post. Po někom se můžeme poohlédnout, ale nepálí nás to. Smečaři by měli být Karel Linz, nadějný Martin Böhm, jenž pomohl loni Brnu k postupu do semifinále a možná i nějaký hráč ze Slovenska dorazivší až v závěru týdne,“ dodal Jan Svoboda, pro něhož je jediným zklamáním, že se Kladnu neupsal Martin Ticháček. Bratr známějšího Lukáše dal přednost nabídce Liberce.