Soupeři se nakonec dohodli, že si o třetí místo střihnou. Kladenský osud vzal do ruky zrovna Holčík, proti němuž se postavil Pochop, jenž kámen kladenského nahrávače zabalil do papíru a posadil Jihočechy na třetí místo!
Pod hradby Křivoklátu se sjelo devět týmů, z toho pět extraligových. Kladenští hráli v pětičlenné skupině, kde porazili Chomutov, Liberec a Ústí, avšak prohráli s Budějovicemi. V semifinále nestačili na pozdějšího vítěze Příbram a v už zmíněném nesehraném utkání o třetí místo měli opět narazit na Jihočechy.
„Jinak turnaj byl vydařený, Jediný zádrhel nás potkal den předtím, protože nám onemocněl smečař Linz. Škoda, že nemohl hrát,“ uvedl trenér Kladna Jan Svoboda. Na Linzově postu zaskočil mladičký libero Minařík, odchovanec pražských Lužin. Kádr dále tvořili Diviš, Fokt, Sobotka, Marel a Polanský.
Další hráči jeli na turnaj do Komárova, kde posílili celek Slaného, který skončil na pěkném třetím místě. Konkrétně to byli Sedlář, Hykš a Šrámek. „Důležitější ale je, že hráli. Kdyby byli na Křivoklátě, musel by někdo sedět. Takhle byli všichni hráči vytíženi,“ dodal Svoboda.