Trenér Kladna Jan Svoboda bude mít k poprvé k dispozici novou posilu – dvacetiletého slovenského univerzála Milana Benczeho. Jeho protivník Jaroslav Vlk ve čtvrteční dohrávce Brna s Ústím (1:3) premiérově nasadil na post univerzála jiného slovenského reprezentanta Barbierika. „A ten je spolu s Vlkem a Hrochem asi ústřední postavou Brňanů, proti Ústí to bylo vidět. Šla přes něj polovina rozehrávek,“ všiml si kladenský kouč Jan Svoboda, který je rád, že v Benczem získává k Marelovi druhou variantu. Méně ho už těší, že smečař Karel Linz ve středu ulehl s teplotami. „A je hodně nejisté, jestli bude v sobotu bude hrát,“ obává se trenér, jenž tak dá šanci jiné dvojici přihrávajících smečařů – Böhmovi a dalšímu Slovákovi Divišovi.


Brněnští došli na jaře senzačně do semifinále play–off, pak ale v létě odešly velké opory včetně nejlepšího smečaře ligy Hrazdiry. A mimo jiné odešel také Böhm – právě do Kladna.


Možná i kvůli těmto ztrátám nezačala nová sezona pro Jihomoravany špatně. Z Vyzývacího poháru vypadli hned v prvním kole po prohrách s Bukureští 2:3 a 1:3, v extralize mají jedinou výhru.


Zápas začne v 18 hodin.

Více v sobotním Kladenském deníku.