Budou u toho možná dva Kladeňáci. Jan Svoboda určitě, kladenský kouč totiž funguje zároveň jako asistent národního týmu. Na palubovce má pak velkou šanci libero Jiří Polanský, který o místo bojuje s libereckým Kryštofem.


Jiří Polanský, jenž se v létě vrátil z Německa zpátky do Kladna, v pátek ještě nevěděl, jak je na tom. „Dozvíme se to v sobotu. Každopádně bych lidi rád pozval, bude to zážitek. Poláci za sebou mají vrchol a teď musí dokazovat, že na něj vystoupali oprávněně,“ tvrdí Polanský, podle něhož bude předolympijská kvalifikace hodně náročná a na OH bude moc těžké postoupit. „Jak říká trenér Haník, je to na jeden výstřel. Prohrajete a jdete. Když chcete na olympiádu, musíte zvládnou bez zaváhání osm až devět zápasů a co si budeme povídat, při současné pozici našeho volejbalu to bude velice složité,“ líčí šestadvacetiletý borec.

Ten se v pátek odpoledne připravoval na druhý zápas přípravy s Vídní, dnes večer reprezentace hraje poprvé s Poláky Odoleně Vodě. To už budou všichni vědět, na čem jsou.


„Trenéři nám v sobotu nominaci oznámí a teprve pak uvidíme. V hale na Kladně ale určitě scházet nebudu. Buď na palubovce, nebo v hledišti. Ale bubnovat jako při svém zranění v Kladně, to nebudu. Klub je přece jen něco jiného, tam to člověk všechno prožívá trochu jinak. Nároďák je specifický. Každopádně věřím, že ho diváci v neděli pořádně povzbudí a že se jim volejbal na světové úrovni bude líbit,“ uzavřel Jiří Polanský.

Více v sobotním Kladenském deníku.,