Co se vlastně stalo? Neklapl jeden obchod a to dost podstatný. Manažer klubu Zdeněk Vágner chtěl odkoupit klub od Jindřicha Licka a nedohodli se na ceně.

Následně Vágner přestal do klubu dodávat finanční prostředky a Licek, jenž mu vedení loni vkvětnu předal, začal situaci řešit. Změnil hráčské smlouvy, propustil trojici borců Zadražil, Bencz, Holčík a také trenéry Svobodu sHadravou. Na střídačku se při dnešním finále Českého poháru postavil a sám, ale premiéra to příjemná nebyla – mužstvo podlehlo Liberci jednoznačně 0:3.

Licek každopádně ušetřil hodně peněz, aby sezonu mohl vůbec dokončit. „Pan Licek do klubu peníze nepřinášel, spíše si je bral. Třeba loni vkvětnu prodal tři hráče do Prahy. Dohodli se panem Vágnerem, že ten peníze obstará a později od Licka klub koupí. Vágner tak skutečně učinil, na jaře přivedl kvalitní volejbalisty a dali jsme dohromady velmi slušné mužstvo. Teď se asi sLickem nedohodli, proto se podobné změny daly očekávat. Pan Licek disponuje pouze penězi od města Kladna a od kraje, proto musely přijít škrty,“ osvětlil situaci odvolaný kouč Jan Svoboda, jenž do problému velmi dobře viděl, však ho také Vágner do Kladna přivedl nazpět poté, co ho právě Licek vlednu 2006 poprvé odvolal.

Svoboda lituje hlavně vyhozených hráčů. „Je po přestupním termínu a vlastně jim vzal možnost vydělávat peníze,“ lituje Svoboda.

Určitou šanci však ještě mají. Bencz jako hráč slovenského svazu ve své zemi, Zadražil údajně ve Francii. Nahrávače Holčíka bude prý Vágner platit dál i přes svůj odchod zklubu. Sám ho totiž na jaře přivedl zÚstí, Holčík má rodinu a děti.

Sám Jindřich Licek se kproblému vyjadřovat příliš nechtěl, přece jen tak ale učinil. „Se sportem to nemělo nic společného. Mužstvo hrálo dobře. Jenže tady šlo o obchod a ten nevyšel,“ konstatuje suše Jindřich Licek.