Kladno – Ostrava 0:3 (-24, -22, -21)

Karta se oproti pátečnímu večeru dost otočila. Tentokrát měli trošku více štěstí hosté, a to hlavně v první sadě, kde uhráli hektickou koncovku na 24:26. „Ani bych neřekl štěstí. Dnes jsme prostě neudělali chyby, které včera ano. Pomohla důrazná domluva některým hráčům,“ pochvaloval si kouč Ostravy Jaroslav Tomáš.

Jeho celek mohutně podporovala padesátka fanoušků z Ostravy, která ve žlutých tričkáých dotvářela skvělou kulisu sobotního mače.
Na palubovce se proti první sadě moc neměnilo. Kladenští dřeli, mockrát získali mírný náskok, několikrát ho také dotahovali, ale každopádně je brzdila spousta chyb na příjmu a hlavně v útoku. „Braňo Skladaný už chvílemi nevěděl, komu má nahrát. Jenže třeba Martin Böhm je nemocný a na jeho výkonu to bylo znát. Snad se dá do úterka do pořádku,“ doufá trenér Kladna Zdeněk Šmejkal.

Jeho svěřenci se dotáhli ve druhém dějství na 17:17, pak měli ještě kliku při Foktově přímém bodu z podání za pomocí prasátka (21:22). Jenže další minela na příjmu snahu srazila a podobný scénář mělo i poslední dějství.

Domácí vedli 9:7, pak ale jakoby ze hřiště zmizli a rázem vedla Ostrava 12:9. Vyrovnat se ještě povedlo, ale okamžitě následoval další trhák. Vše se opakovalo ještě na úplném konci, kdy Kladno sahalo po vyrovnání na 21:21, ale Sobotkův těsný aut a následný nepovedený útok Linze středem byly osudové.

Zápas symbolicky zakončil nejlepší hráč večera – hostující univerzál Konečný. „Davida Konečného musíte ubránit. Jinak na úspěch proti Ostravě myslet nemůžete. A také nesmíte udělat zdaleka tolik chyb, co jsme jich nadělali dnes my,“ ulevil si Zdeněk Šmejkal.

Ten věří, že se jeho tým zvedne a v Ostravě se do série vrátí, naopak Jaroslav Tomáš by rád před vlastními diváky vše ukončil.

„Diváci byli i dnes naším sedmým hráčem, moc jim děkuji. Jinak si mužstvo úplně jinak věřilo a dnes si zaslouží mou pochvalu,“ dodal.

Rozhodčí: Kovář, Rychlík. Čas: 88 minut. Diváci: 550.

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Marel, Sobotka, Fokt, libero Polanský. Střídali: Šrámek, Holčík, Diviš. Trenér Zdeněk Šmejkal.

Ostrava: Michálek, Kubala, Zaťko, Nunes, Správka, Konečný, libero Chromý. Střídali: Kadlc, Ledvoň. Trenér Jaroslav Tomáš.