Kromě největší opory, nahrávače Branislava Skladaného, jenž avizoval svoje setrvání v mužstvu už po posledním utkání sezony, se vedení domluvilo i s dalšími hvězdami. „Vše to bylo o jednání a to se povedlo. Bobajz Polanský trochu čekal, že by se mohl vrátit do ciziny, ale povedlo se udržet jeho i Karla Linze a také Borka Fokta,“ vyjmenoval majitel klubu a zároveň asistent kouče Jindřich Licek. Zároveň potvrdil, že barvy Kladna budou hájit i talentovaní mladíci Böhm, Diviš a Sobotka. Odešel pouze druhý nahrávač Holčík a na zahraniční angažmá se chystá Marel. „Ale ani u jednoho to ještě uzavřené není, byť u Holčíka se zdá, že je rozhodnuto. Každopádně ještě hráče sháníme, a to druhého nahrávače a hlavně univerzála. Nemá ale cenu někoho jmenovat. Hráčů, s nimiž vedeme jednání, je víc, a u žádného určitě nejsme před podpisem smlouvy,“ uvedl Licek.

Mužstvo nyní absolvuje přechodovou tréninkovou fázi, který trvá už od 26. května a skončí 19. června. Poté zamíří hráči na dovolenou a v pondělí 21. července začnou ostrou přípravu, jejíž součástí bude i účast na letních antukových turnajích. Těch se někteří hráči individuálně zúčastňují už nyní, hlavní část antukové ligy ale vypukne až 20. června.

Kladenští si vybojovali právo účasti v evropském Vyzývacím poháru, hrát ho ale nechtějí a nebudou. „Pro nás to nemá efekt. V prvním kole dostanete obvykle protivníka z východu, což je drahá záležitost na cestování a přitom poměrně malá šance na postup. Lidé ty týmy neznají, nepřijdou na ně, noviny se o tom sotva zmíní,“ vysvětlil Licek svou averzi vůči Vyzývacímu poháru.