Generálkou pro svěřence koučů Jindřicha Licka a Zdeňka Šmejkala byl víkendový zájezd do Polska na palubovcku šestého týmu tamní ligy – Kadzierzynu–Koźle.

Přivítal je silný tým trenéra Stelmacha, v němž hrají i český reprezentant Jakub Novotný a slovenský Michal Masný, bývalý nahrávač Kladna.

Přestože měli za sebou dlouhou cestu autobusem, drželi se hosté už v pátečním večerním duelu. Hrálo se na čtyři sety, přičemž první Kladno prohrálo, ale pak skóre otočilo. V závěrečném dějství podlehli 23:25 a výsledkem tak byla pro volejbal netradiční remíza.

Tou skončilo i sobotní střetnutí, v němž hosté vedli, ale ve druhé sadě se jim za stavu 4:4 nepovedlo patnáctkát po sobě otočit postavením a podlehli neuvěřitelným rozdílem 7:25. V sestavě už kromě zraněných Böhma a Minaříka (nestihnou ani úvod extraligy) chyběl také nahrávač Skladaný, jehož vystřídal poměrně s úspěchem juniorský reprezentant Jan Barák.

O i jeho spoluhráči na hrozivý druhý set rychle zapomněli a vyhráli dějství třetí. Opět tak byli blíž k vítězství, jenže koncovku čtvrté sady nezvládli a podlehli těsně 26:28.

„Kluci zahráli výborně, hra se hodně vylepšuje. V prvním duelu se nám zkraje nedařil servis, ale potom už jsme byli dokonce o něco lepší. Ve druhém přišel zmíněný nešťastný výpadek, ale to se ve volejbale stává a hráči se rychle oklepali. Hrálo se nečekaně ve výbor ném diváckém prostředí, hlavně v pátek,“ komentoval vystoupení Kladna v Polsku Jindřich Licek, jehož už čeká pouze ladění formy na sobotní duel. „Těšíme se všichni, Budějovice chceme porazit,“ hlásí.

Sestava Kladna v Polsku: Skladaný (Barák), Svoboda, Linz, Diviš, Fokt (Šrámek), Sobotka – Polanský.