Fatra Zlín - volejball.cz Kladno 1:3 (-22, –23, 12, –24)

Přestože volejbalisté Zlína získali v domácím zápase s Kladnem o šest bodů více, z vítězství se radovali hosté. Moravané vyhráli třetí set jasně 25:12, jenže koncovky zbývajících tří sad zvládli lépe Středočeši. Zlín přitom vedl v závěru čtvrtého dějství 21:19, poté se ale jeho dva hráči v klíčovém okamžiku srazili a při další výměně útočil Paták do anténky.

Kladno, jemuž v koncovce čtvrté sady výrazně pomohl i rozhodčí Kovář, proměnilo druhý mečbol a vyhrálo šestý duel sezony. Zlín prohrál po třech kolech.

"První dva sety jsme snad byli i o něco lepší, Zlín byl pořád pod námi a jen dotahoval. Ale pak přišel z naší strany už snad folklór - hrozivá třetí sada. nebyli jsme schopni odsmečovat, pak odešel i servis a dostali jsme vatu. Naštěstí jsme se z krize ve čtvrtém dějství dostali, i když pán Bůh stál tentokrát nad námi," popisoval dění ve Zlíně trenér Kladna Jindřich Licek, který si výhry moc cenil. "Domácí letos nehrají špatně a i dnes byli blízko tomu, aby se dostali do tie-breaku. Jak ale říkám, v závěru přálo štěstí nám," dodal Licek.

Rozhodčí: Kovář, Blažek. Čas: 103. Diváci: 500.

Zlín: Feňo, Krba, Čechmánek, Paták, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek. Střídali: Mračko, Jakubíček, Skyba, Kosatík.

Kladno: Linz, Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero Polanský. Střídali: Šrámek, Diviš.

Petr FOJTÍK, Rudolf MUZIKA